СКАНДАЛ У ФС НЕМАЧКЕ! Председник поднео оставку због наци-испада
ПРЕДСЕДНИК фудбалског савеза Немачке Фриц Келер поднео је оставку на ту функцију.

EPA/EFE
Келер је био приморан да напусти челну позицију у немачком фудбалу, након великог притиска јавности услед непримереног нацистичког коментара, који је на једном састанку Управног одбора упутио потпредседнику Рајнеру Коху.
На састанку који је одржан 23. априла Келер је Коха, који је судија, назвао „Фрајслер“, по озлоглашеном нацистичком судији Рудолфу Фрајслеру, који је био учесник конференције 1942. године на којој су нацисти представили своје „коначно решење“ за истребљење Јевреја.
Келер је на место председника Фудбалског савеза Немачке изабран 2019. године са идејом да у потпуности реформише организацију коју годинама уназад прате бројне афере.
У томе очигледно није успео, а занимљиво је да је он четврти узастопни председник који је морао да поднесе оставку.
Пре њега, 2019. године то је учинио Рајнхард Гриндел, након што је на поклон од извесног украјинског бизнисмена примио луксузан сат.
Такође, Гринделови претходници, Волфганг Ниерсбах и Тео Цванцигер поднели су оставке јер су били под истрагом у Швајцарској и оптужени за финансијске малверзације око Светског првенства у Немачкој 2006. године.

ХРВАТИ НЕ МОГУ БЕЗ ДРАМЕ! Борба за титулу у комшилуку досеже климакс
БИТНА три бода у потери за титулом коју чека 20 година, Хајдук Сплит тражи против Вараждина који ће га дочекати на "Градском стадиону" од 18 часова и 45 минута.
18. 04. 2025. у 09:30

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме
"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Али, немачки медији сада пажњу скрећу ка - "Швајнијевој" трудној ТВ колегиници, Естер Седлачек...
17. 04. 2025. у 19:20

ЗВАНИЧНО - КРАХ БРАКА АНЕ ИВАНОВИЋ И БАСТИЈАНА: Швајнштајгер скинуо бурму (ФОТО)
АКО се уопште и сумњало у развод Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера, сада дилеме више нема.
18. 04. 2025. у 07:51
Коментари (0)