СУРОВ КРАЈ МАКЕДОНСКЕ БАЈКЕ: Роналдо ипак иде с Португалцима на Мундијал, не и Златан Ибрахимовић! (ВИДЕО)

Д. Н.

29. 03. 2022. у 22:43

БАРАЖ европских квалификација за попуну проесталих места на Светском првенству у фудбалу је окончан, а на Мундијалу у Катару ће играти фудбалске репрезентације Португала и Пољске.

Tanjug/AP

"Македонска бајка" је распршена у Лисабону, где су Кристијано Роналдо и другови елиминисали из мундијалске трке наше комшије, и то победом од 2:0. Тиме су, истина уз "закашњење", оправдали очекивања читаве нације од ове изузетне генерације фудбалера, а кривци што Португал није раније "извадио карте" за Мундијал у Катару били су, као што је већ познато, наши фудбалери, који су на драматичан начин, победом у Лисабону, освојили прво место у групи и директно прошли на шампионат света.

Зато су Роналдо и саиграчи морали у бараж, а тамо су најпре победили Турску са 3:1, а сада и Македонце.

Селекција Северне Македоније, која је претходно шокирала фудбалски свет победивши Италију у гостима, није успела да направи нови подвиг, као против актуелног првака Европе. Без иједног шута у оквир гола, то и није било могуће...

Наравно, и овога пута су се македонски фудбалери углавном бранили, као и против "азура", али су направили кикс који је скупо коштао.

Славље португалских фудбалера на мечу баража са Северном Македонијом / Фото: Tanjug/AP

Наиме, и 32. минуту дошло је до кобног, лоше изведеног додавања Ристовског са десне аут-линије ка центру терена, што су домаћини искоритили да преко Бруна Фернандеша дођу до лопте. Истог часа је кренула неумољива контра Португалаца, у којој је лопта стигла до Роналда, а овај вратио Бруну, после чега је уследио неодбрањив шут са 15 метара.

Тада грогиране Македонце докусурио је исти играч, и то у 65. минуту, када је Пепе одузео лопту ривалима, додао Жоти на левом крилу а овај идеално центирирао Бруну чији је волеј, отприлике са места одакле се шутирају пенали, изнова савладао голмана Димитриевског.

У наставку утакмице долазило је и до кошкања актера, најратоборнији су били Диого Жота и Езгјан Алиоски, али оно што је било најважније, резултат се више није мењао.

Са друге стране, Пољска је на свом терену у Хожову елиминисала Шведску победом од 2:0.
Први погодак дао је најбољи пољски, а тренутно и најбољи европски голгетер, Роберт Левандовски, и то из једанаестерца у 49. минуту, да би све наде Швеђана срушио Пиотр Зиелнски када је искористио кикс ривала у 72. минуту.

Међу резервама гостију нашао се и недовољно опорављени, чувени голгетер Златан Ибрахимовић, али његове колеге нису успеле да га "одведу" на Мундијал, нити он сам када је ушао у игру у 80. минуту, па ће на шампионат света из баража ићи Пољаци и поменути Португалци.

Подсетимо, жреб за Светско првенство у фудбалу биће одржан у петак, 1. априла.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07