ОВА ОДЛУКА ДОМАЋИНА СП НЕЋЕ СЕ ДОПАСТИ СВИМА: Катар решио да прекине дугу традицију на Мундијалима
ТРАДИЦИЈЕ су, како то каже позната фудбалска флоскула, ту да се руше, а једну је управо срушио домаћин Мундијала 2022, Катар.

FOTO: FIFA
Немци су 2006. године прекинули три деценије дугу традицију коју су они и започели 1974, да бранилац трофеја отвара Мундијал. То се десило помало и силом прилика, јер је од тог СП укинута пракса да се шампион света директно пласира на наредни Мундијал.
Тада је враћен стари формат који је био на снази после Другог светског рата, а није испоштован само у Швајцарској 1954 - да домаћин отвара Мундијал. Ипак, у Катару неће бити тако...
Уместо домаћина и Еквадора, част да отворе Светско првенство имаће Холандија и Сенгеал 18. новембра. Тај меч почиње у матине термину од 11 часова на стадиону Ал Тумама, док ће Катар и Еквадор играти од 17 часова истога дана.
Србија ће свој први меч одиграти 24. новембра против Бразила на стадиону "Лусаил" на којем ће се играти и финале Светског првенства.
БОНУС ВИДЕО - Необична просториа на стадиону у Катару
Препоручујемо

ПОЗНАТА САТНИЦА МУНДИЈАЛА: Матине против Камеруна, а ево када орлови играју против Бразила и Швајцарске (ФОТО)
02. 04. 2022. у 10:21 >> 10:28

СПЕКТАКЛ КОЈИ ЋЕ ГЛЕДАТИ ЦЕЛИ СВЕТ: Барселона дочекује акутелног шампиона Европе!
ФУДБАЛСКИ спектакл какав приличи финалу, а не групној фази Лиге шампиона, очекује нас вечерас на "Монжуику" где ће Барселона од 21.00 угостити актуелног првака Европе, екипу Париз Сен Жермена.
01. 10. 2025. у 07:30

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!
ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба играће у Србији са Макабијем из Тел Авива, одлука је донета из сигуроносних разлога, а поред чињенице да публике неће бити оба тима суочена су са бројним логистичким изазовима.
01. 10. 2025. у 16:02

ОГЛАСИЛА СЕ БИЉА НАКОН РАСТАНКА ОД АЦЕ ИЛИЋА: "Видећу како време пролази..."
ИАКО растављени, Биља и Аца имају велики разлог за славље.
01. 10. 2025. у 12:20
Коментари (0)