"НЕ СВИЂА МИ СЕ ЈЕДНА СТВАР": Бора Милутиновић за "Новости" пред меч Србије и Бразила

Марко Паунић
Марко Паунић

24. 11. 2022. у 13:46

Српски стручњак Бора Милутиновић, који је са пет различитих репрезентација учествовао на Светском фудбалском првенству говорио је за "Новости" о мечу између "орлова" и Бразила.

НЕ СВИЂА МИ СЕ ЈЕДНА СТВАР: Бора Милутиновић за Новости пред меч Србије и Бразила

Бора Милутиновић са извештачом НовостиФото: Н. Иљукић

- Не сумњам у Пиксија и момке. Селектор зна добро шта треба да ради и како да се припрема за меч са Бразилом. Не свиђа ми се што је баш прва утакмица против Бразила на Светском првенству.

Подсећања ради, фудбалска репрезентација Србије игра вечерас против Бразила, утакмицу првог кола Групе Г на Светском првенству у Катару.

Утакмица на стадиону Лусаил почиње у 20 часова.

Србија ће под тим именом трећи пут играти на ;Светском ;првенству, а укупно 13. пут ако рачунамо и наступе у склопу југословенских репрезентација. Српски тим није прошао групну фазу од 1998. године.

Репрезентација је до сада одиграла укупно 19 утакмица против Бразила, победила је два пута, седам утакмица завршено је ремијем, а изгубила је у 10 мечева.

Последњи пут Србија и Бразил играли су крајем јуна 2018. године у групној фази на Светском првенству у Русији, где је петоструки светски првак победио са 2:0 головима Паулиња и Тијага Силве.

У другој утакмици у Групи Г, Швајцарска ће од 11 часова играти против Камеруна.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: Мале квоте руше тикете! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: "Мале квоте руше тикете!" (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

14. 11. 2025. у 12:45

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (2)