"ПРИТИСАК ЈЕ КАД БЕЖИШ ОД "ОЛУЈЕ" И НАТО БОМБАРДОВАЊА": Србин у дресу друге репрезентације очитао лекцију целом свету
Милош Дегенек је стигао на свој други Мундијал у каријери и успео да упише први наступ.

Фото: АП
Након што је у Русији остао на клупи за сва три меча у Катару је у 85. минуту дуела са Француском ушао на терен. Заменио је Нејта Еткинсона и тако постао још један Србин који је наступао за неку другу селекцију на Светском првенству.
Аустралијски новинари су га после меча питали да ли осећа притиска после тако тешког пораза, поготово у мечу у коме је Аустралија водила, али ово је само насмејало момка рођеног у Книну 1994. године.
- Мислите да је ово притисак? Не, ово није притисак. Притисак је када сам као беба бежао од рата, притисак је када сам са шест година био усред новог рата. То је притисак. Није притисак када мислите да морате да добијете неки меч, тада нико не може да умре", јасан је био Дегенек.
Штопер Колумбус Круа и некадашњи фудбалер Црвене звезде орђен је у Книну, да би као беба морао да бежи од хрватских снага у операцији "Олуја". Доселио се у Београд, где је преживео НАТО бомбардовање Србије, након чега се његова породица 2000. године доселила у Аустралију.
Препоручујемо

"НЕ СВИЂА МИ СЕ ЈЕДНА СТВАР": Бора Милутиновић за "Новости" пред меч Србије и Бразила
24. 11. 2022. у 13:46

"ИМА У СРБИЈИ ЈЕДАН ЂАВО": Бразилци у страху због Пиксијевог омиљеног "орла"
24. 11. 2022. у 13:25

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

ЛУДНИЦА! Ево шта све Србија мора сад да уради да би стигла до финала Европског првенства у кошарци 2025!
Европско првенство у кошарци, Евробаскет 2025, настављено је уз занимљиву утакмицу Србија - Турска, после чега је постало познато какав пут "орлове" селектора Светислава Пешића чека до жељеног финала.
03. 09. 2025. у 22:17

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)