ПИКСИ, НИСИ ВИШЕ ЈЕДИНИ: Александар Митровић је урадио нешто што је само селектору пошло за руком

Марко Паунић
Марко Паунић

29. 11. 2022. у 09:49

АЛЕКСАНДАР Митровић се још једним голом уписао у историју српског фудбал.

ПИКСИ, НИСИ ВИШЕ ЈЕДИНИ: Александар Митровић је урадио нешто што је само селектору пошло за руком

FOTO: Tanjug/AP

Наиме, након што је постао најбољи стрелац државног тима свих времена, а против Камеруна је тај број подигао на 51 погодак, Митрогол је стигао актуелног селектора по једној ставци којом је само Драган Стојковић могао да се поноси у историји нашег фудбала.

Пикси је био до јуче једини играч од СФРЈ до Србије који је био стрелац на два Мундијала. Актуелни селектор је 1990. дао два гола Шпанцима, а осам година касније на првенству у Француској је био стрелац против Немачке. Док је Митровић погодио против Швајцарске пре четири године у Русији, а онда се уписао и јуче против Камеруна.

FOTO: Tanjug/AP

 

Није Југославија тако ретко играла на Мундијалима, мада није била ни редован актер. Али је интересантно да нико није успео пре Пиксија да се упише у стрелце на два шампионата.

На првом шампионату су голове давали Митић, Томашевић, Огњанов, Бобек, Чајковски, на наредном Милутиновић, Зебец, Патаковић, Веселиновић, онда Скоблар, Галић, Јерковић, да би после 1962. пласмани постајали све ређи, 12 година се чекало на наредни пут на првенство. Од 1962. па све до 2006-2010. ниједна генерација није успела да повеже два Мундијала.

Када су рекорди у питању, највише голова на једном СП за наш тим дао је Дражан Јерковић, четири пута је био стрелац 1962. године и поделио је са још петорицом фудбалера звање Златне копачке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Е, ЖИВОТЕ СПУШТЕНА РОЛЕТНО! Српкиња која је због зихернадле остала без злата на Светском првенству осула дрвље и камење на спортски свет

"Е, ЖИВОТЕ СПУШТЕНА РОЛЕТНО"! Српкиња која је због зихернадле остала без злата на Светском првенству осула дрвље и камење на спортски свет

Јаник Синер и даље је "врућа" тема због допинг афере, а наша атлетичарка Ивана Шпановића огорчена је због начина на који се све завршило.

24. 02. 2025. у 08:53

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (3)