ГОСПОДА: Ево шта су фудбалери Јапана урадили истог часа када су изгубили од Хрватске и испали са Светског првенства!
ЈАПАН и Хрватска су се састали у осмини финала Мундијала чији је домаћин Катар, а док епилог је изазвао еуфорију у табору победника, поражена селекција је урадила нешто што је многима незамисливо.
FOTO: Tanjug/AP
Док се у нашој земљи још тугује што је Србија испала са Светског првенства , јер се нашла на зачељу групе Б (све групе, стање на њима, те распоред утакмица које се данас играју и које следе на Мундијалу можете одмах да видите када кликнете ОВДЕ), на стадиону "Ал џануб" виђен је истински трилер.
Иако је вредност репрезентације Хрватске, по специјализованом сајту Трансфермаркт, чак 377 милиона евра, а јапанске селекције 154 милиона, Хрвати су после велике драме прошли у четвртфинале.
А Јапанци?
Јапанци, чији су играчи који су дочекали крај другог продужетка на терену - на центру, окупљени, гледали извођење пенала, урадили су нешто фантастично:
Чим је хрватски голман Ливаковић одбрани трећи једанаестерац, и тако изједначио рекорд Португалца Рикарда (против Енглеске 2006) и Данијела Субашића (на Светском првенству 2018. у Русији) - јапански фудбалери су се поклонили својим навијачима, који су их песмом бодрили 120 минута, без престанка.
Поклонили су се - сви одреда.
Јапански фудбалери се поклањају Хрватима после пораза од њих у осмини финала Светског првенства 2022 / FOTO: Tanjug/AP
Учинио је то и селектор Јапана, Хађиме Моријасу.
Селектор Јапана, Хађиме Моријасу се поклања Хрватима / FOTO: Tanjug/AP
Традиција исказивања поштовања је приказана и овога пута, али чим се са тим поклањањем завршило, многи јапански фудбалери су бризнули у плач.
Деца која су им притрчала, а организатори Мундијала допуштају деци играча улазак на терен по завршетку утакмица нокаут фазе, тешила су очеве, које су емоције надвладале.
Како и не би, испали су Мундијала на коме су победили две велике фудбалске силе, Немачку и Шпанију, па ће Хрвати, а не они, играти против Бразила, који је згромио Јужну Кореју.
Подсетимо, на порталу "Новости" вас, у посебној секцији, чекају све најновије, најважније и најзанимљивије вести везане за Светско првенство у фудбалу 2022.
Препоручујемо
"ВРАЧЕВИ СУ КРИВИ ЗА НЕУСПЕХ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ!" О овом снимку прича цела Србија (ВИДЕО)
05. 12. 2022. у 16:12
СКАНДАЛ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Промоција усташа насред меча Хрватска - Јапан (ФОТО)
05. 12. 2022. у 18:43
ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: "Мале квоте руше тикете!" (ВИДЕО)
"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.
14. 11. 2025. у 12:45
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца
Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.
13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (5)