ОВО МОЖЕ САМО АРГЕНТИНА: Сиромашни декица је утакмице Мундијала гледао у излогу, а онда је уследио гест за памћење (ВИДЕО)

17. 12. 2022. у 22:47

НЕКИ пасионирани љубитељи фудбала живе за Светско првенство, догађај који се одржава сваке четири године, те се једноставно не одвајају од телевизије. И док многи имају прилику да уживају у мечевима на стадиону или у својим топлим домовима то са другима није случај.

ОВО МОЖЕ САМО АРГЕНТИНА: Сиромашни декица је утакмице Мундијала гледао у излогу, а онда је уследио гест за памћење (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

Аргентина и Француска у недељу играју финале Мундијала у Катару. Прилику да најважнију утакмицу на турниру гледа у свом дому имаће један сиромашни декица којем је фудбал очигледно најважнија споредна ствар.

Живи у таквом сиромаштву да у свом скромном дому нема ни телевизор, па је сваки дан када игра његова репрезентација ишао пред излог једне продавнице и кроз решетке посматрао утакмице Мундијала.

Реч је о Карлосу Бехару, 82-годишњем Аргентинцу који је лудо заљубљен у "гаучосе" као и сви становници те јужноамеричке земље.

Аргентина из године у годину постаје све сиромашнија због огромних проблема са инфлацијом што најбоље осети старије становништво те земље.

За нормалан живот у овој држави потребно је око 600 евра месечно, док просечна плата износи 400 евра, а то довољно говори да је практично сваки дан преживљавање.

И Карлос Бехар је огледало аргентинског стила живљења, где је фудбал више од живота и прилика за бег од суморне свакодневнице.

Бехар је из дана у дан долазио пред излог и гледао утакмице, а на крају је газда продванице телевизора и осталих кућних апарата одлучио да направи потез за памћење.

Наиме, овом сиромшаном старцу је уручен бесплатан телевизор.

Тако ће Бехар коначно имати прилику да у миру погледа велико финале уз наду да ће се његова Аргентина по трећи пут попети на кров света.

Лео Меси и друштво ће у финалу играти против Француске, актуелног шампиона. Нема сумње да ће Аргентинцима бити јако тешко, али ће дати све од себе да пришију трећу звездицу на свети плаво-бели дрес.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на Сент Џејмсис парку би требао да обилује великим бројем погодака

ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака

"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.

10. 03. 2026. у 07:10

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.

10. 03. 2026. у 21:47

Коментари (0)