САБАЛЕНКА НАКОН ТИТУЛЕ НА АО: ''И даље сви знају да сам Белорускиња''

Филип Милошевић

28. 01. 2023. у 16:32

Блоруска тенисерка Арина Сабаленка освојила је своју прву Гренд слем титулу, победом над Рибакином на Аустралијан опену резултатом 2:1 (4:6, 6:3, 6:4)

САБАЛЕНКА НАКОН ТИТУЛЕ НА АО: И даље сви знају да сам Белорускиња

FOTO: Tanjug/AP

Остварила је најбољи резултат каријере, а након меча није крила задовољство.

– Ово је лудо. Пресрећна сам. Тешко је објаснити осећања у овом тренутку. Ово је најбољи меч који сам одиграла. Она је играла невероватан тенис и поштено сам морала да се борим да бих ово добила. Мислим да је био сјајан тенис и заиста сам уживала у овој бици – рекла је Сабаленка.

На крају уследило је питање да ли јој је било чудно што је освојила титулу као неутрални спортиста, јер је забрањено да поред њеног имена буде било која ознака њене земље Белорусије. Прво је рекла да не разуме питање, да би онда ипак одговорила.

– Мислим да сви и даље знају да сам играчица из Белорусије. То је то.

БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом тениском турниру

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКА У ШОКУ! Звезда Ирана ово нуди оном ко ухвати пилота обореног америчког авиона! (ФОТО)

АМЕРИКА У ШОКУ! Звезда Ирана ово нуди оном ко ухвати пилота обореног америчког авиона! (ФОТО)

Најновије вести везане за рат у Ирану, а Иран су напали Израел и Сједињене Америчке Државе, после чега су иранске снаге узвртиле и ватром по земљама у реагиону које помажу поменутим савезницима, стижу из - спорта.

03. 04. 2026. у 19:59

Коментари (3)