СЈАЈНО ВЕЧЕ БОГДАНОВИЋА! Атланта демолирала Никсе за 3:1 у серији (ВИДЕО)

А. Илић

30. 05. 2021. у 21:28

ИСКОРИСТИЛА је Атланта прилику да потврди брејк из Њујорјка, те је у Џорџији екипа Хокса убедљиво славила против Њујорк Никса. 113 :96 (25:26, 28:23,35:22, 25:25)

Foto AP

Друго полувреме тим из Џорџије одиграо је фантастично, уз добар проценат шута, а далекометном паљбом истакао се и српски кошаркаш Богдан Богдановић који је постигао 12 поена вечерас, све ван линије за три. Имао је Србин и шест асистенција вечерас. Занимљиво је да је Богдан Богдановић имао најбољи индекс успешности на мечу - 29.

Прва четвртина била је прилично уједначена, оба тима имала су по само четири поена предности, средином четвртине Хокси су повели са 13:9, а потом у самој завршници Никси долазе до 22:26, Соломон Хил успева тројком да спусти на поен заостатка након 12 минута.

Слична игра виђена је и у другој четвртини, Атланта се у једном тренутку одлепила на до тада максималних седам поена, а на полувремену су гости имали заостатак од четири поена.

Контролисала је Атланта игру током треће четвртине. Како је текло време она је бивала све већа, а чак три пута имали су кошаркаши Хокса 17 поена предности, а уз две тројке Богдановића у овом периоду већ су решили утакмицу.

Суноврат Никса наставио се у четвртом периоду где су домаћи имали предност од 25 поена након шест минута игре, а није било назнака да ће успорити. Занимљиво је да је Атланта имала лош проценат шута за три 1 од 11, да би потом погодили 15 тројки из 26 покушаја у другом полувремену.

Доста нервозе у екипи Никса, прво је три и по минута пре краја Булоку досуђен неспортски фаул, а онда потом и Џулијусу Рендлу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Треј Јанг који је убацио 27 поена, Колинс је додао 22, док је  Данило Галинари је убацио 21. У противничком тиму Џулијус Рендл постигао је 23 поена, поен мање је убацио и Ар-Џеј Берет.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01