ЕФЕС ШАМПИОН ЕВРОПЕ: Мицић донео титулу турској екипи (ВИДЕО)
КОШАРКАШИ Ефеса нови су шампиони Европе пошто су у финалном мечу у Келну савладали Барселону са 86:81

Marius Becker/dpa via AP
Најефикаснији у победничкој екипи био је српски репрезентативац Василије Мицић који је постигао 25 поена.
Ларкин је додао 21, а Санли 12. У пораженој екипи Хигинс 23, Дејвис 17 уз 11 скокова, Миротић 11 и девет скокова.
Иако је прве поене убацио тек крајем прве четвртине, Србин је у остатку меча доминирао на паркету, и уз помоћ Шејна Ларкина донео Ефесу дуго очекивану титулу шампиона Европе.
- Тешко је бити паметан сада, али научио сам нешто из претходних утакмица. Данас сам био паметнији. Ларкин нас је држао у првом полувремену, али да не буде да смо само ми заслужни, ту су и наши саиграчи и честитам им свима - рекао је после утакмице српски репрезентативац.
Тако је српски велемајстор кошарке титули МВП регуларног дела Евролиге припојио и ону за најбољег играча Фајнал-фора. Заслужено!
Награда коју је добио од главног спонзора Евролиге, Туркиш ерлајнса је милион миља бесплатног лета с овом авио-компанијом. Нешто од тога могло би ускоро да оде на Васин пут у Оклахому где га чека НБА ангажман.
Препоручујемо

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА данас смо вам спремили занимљив дубл.
07. 04. 2025. у 07:15

РУСИЈА ШОКИРАЛА ПЛАНЕТУ! Светски моћници не могу да верују шта су Руси управо урадили
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света спорта у коме су Руси међу најбољима на свету. И то због једног потеза, по многима апсолутног неочекиваног, који је повукла руска страна.
07. 04. 2025. у 13:30

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)