НБА: Победе Вашингтона и Јуте

Новости онлине

01. 06. 2021. у 08:29

Кошаркаши Вашингтона смањили су на 1:3 против Филаделфије у првом колу плеј-офа Источне конференције НБА лиге, пошто су ноћас победили са 122:114.

У екипи Вашингтона седморица играча постигла су двоцифрени број поена а најефикаснији је био Бредли Бил са 27 поена. Расел Вестбрук постигао је 19 поена, уз 21 скок и 14 асистенција и остварио 12. трипл-дабл учинак у плеј-офу, Руи Хатимура утакмицу је завршио са 20 поена и 13 скокова, Робин Лопез са 16, а Давис Бертанс са 15 поена.

У екипи Филаделфије најефикаснији је био Тобајас Харис са 21 поеном, 13 скокова и пет асистенција. Џорџ Хил додао је 14 поена, а Бен Симонс 13 поена и 12 скокова. Џоел Ембид повредио је десно колено крајем прве четвртине, а утакмицу је завршио сам осам поена и шест скокова, након што је пао после блокаде Лопеса.

Филаделфија је у првој четвртини водила и са 11 разлике, али је на полувремену губила 60:61. Вашингтон је у другом полувремену имао вођство од 14 поена предности, а после коша Денија Грина, а четири и по минута пре краја екипе су биле изједначене 106:106.

Визардси су тада одлучили да фаулирају Симонса и слали су га на линију за слободна бацања. Он је у четири наврата погодио једно од два, а укупно на утакмици је шутирао 5/11, што је и допринело поразу Филаделфије.

У трећој четвртини један навијач утрчао је у терен и обезбеђење је морало да реагује и обори га на паркет.

"Ово је срамота. Неприхватљиво је", рекао је тренер Визардса Скот Брукс.

То је само један у низу инцидената навијача последњих дана у НБА лиги, после бацања кокица на Вестбрука, пљувања кошаркаша Атланте Треја Јанга и гађања флашом Кајрија Ирвинга из Бруклина.

Кошаркаши Јуте повели су са 3:1 против Мемфиса у првом колу плеј-офа Запада пошто су победили са 120:113.

Јуту је предводио Донован Мичел са 30 поена, осам асистенција и две украдене лопте. Џордан Кларксон у победи је учествовао са 24 поена и шест скокова, Руди Гобер са 17 поена и осам скокова, а Бојан Богдановић са 13 поена.

У екипи Мемфиса Џа Морант био је најефикаснији са 23 поена, 12 асистенција и шест скокова. Џерен Џексон постигао је 21 поен, а Јонас Валанчијунас 14 поена и 12 скокова. Деантони Мелтон постигао је 15 поена, све у четвртој четвртини.

Наредна пета утакмица игра се у среду увече. Серија се игра на четири победе.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07