ТМУРАН КРАЈ ПАРТИЗАНОВЕ СЕЗОНЕ: Црно-бели не могу против три повреде и одличне Меге!

05. 06. 2021. у 21:50

Кошаркаши Меге и Партизана одиграли су трећу, одлучујућу утакмицу полуфиналне серије Суперлиге. Славио је домаћин 82:68

У првој утакмици ове серије Мега је у славила са 94:86, док су црно-бели били бољи пред својим навијачима (81:77).

Партизан је у самом уводу парирао Меги, али после повреде Ерика Мике, те након тога и Маркуса Пејџа и Немање Дангубића нису могли да се супротставе одличном ривалу.

Борбено су оба тима ушла у меч. Расположени су били, са једне стране Огњен Јарамаз са осам, а са друге Филип Петрушев који је у уводу убацио шест поена. Домаћин је имао максималних три поена предности, а исто толико успео је и Партизан потом да се одвоји, након 10 минута црно-бели су имали предност 18:17.

Друга четвртина почела је нешто отвореније када је шут за три домаћих у питању. Екипа Владимира Јовановића је почела са две тројке Луке Церовине. Имали су домаћи до полувремена 43:35.

Проблем за госте била је и повреда Ерика Мике који је пре краја полувремена напустио паркет. Кошаркаши Меге имали су сигурност захваљујући поенима Казалона и Церовине Контролисали су домаћи резултат и након 30 минута игре имали су 62:53. Нова главобоља за Партизан била је и повреда Пејџа који је пао на земљу након фаула над Матковићем.

Партизан је био десеткован, повредио се и Немања Дангубић који је лоше доскочио, а тројком Симоновића Мега одлази на 74:59. Домаћи тим на три минута до краја долази до максималних 79:63, а Јарамаз одбија да се преда, те постиже нову тројку за црно-беле. На крају славила је Мега 82:68

Најбољи у победничком саставу био је Малком Казалон са 18, поен мање уписао је Марко Симоновић, а са 14 поена допринели су победи Филип Петрушев и Лука Серовина.

Огњен Јарамаз је постигао 19 у Партизану, а једини двоцифрени био је још Ерик Мика.

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08