НБА: Нестваран преокрет Богданове Атланте, Клиперсу могу и без Каваја

Новости онлине

17. 06. 2021. у 08:12

КОШАРКАШИ Атланте повели су са 3:2 против Филаделфије у полуфиналу плеј-офа Источне конференције у НБА лиги, пошто су ноћас победили са 109:106.

Атланту је предводио Треј Јанг са 39 поена, седам асистенција и три украдене лопте. Џон Колинс постигао је 19 поена уз 11 скокова, а Данило Галинари 16 поена уз осам скокова. Српски кошаркаш Богдан Богдановић утакмицу је завршио са шест поена, три скока и асистенцијом.

Хокси су надокнадили заостатак од 26 поена из прва три минута треће четвртине. Филадлефија је у завршници треће деонице водила са 87:69, али није успела да сачува предност и други пут у серији је изгубила на домаћем терену.

Јанг је у завршници фаулиран за три поена, погодио је сва три слободна бацања и повео екипу до важне победе.

У екипи из Филадлефије најефикаснији су били Џоел Ембид са 37 поена, 13 скокова, пет асистенција, четири блокаде и две украдене лопте и Сет Кари са 36 поена и седам скокова. Само њих двојица су постигли кошеве из игре у другом полувремену у екипи Филаделфије.

Бен Симонс додао је осам поена и девет асистенција.

Шеста утакмица игра се у ноћи између петка и суботе, а Атланта ће покушати да оствари победу која би јој донела пласман у финале конференције први пут од 2015. године.

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса повели су са 3:2 против Јуте у полуфиналу Западне конференције пошто су победили са 119:111.

Најбољи у победничком тиму био је Пол Џорџ са 37 поена, 16 скокова и пет асистенција. То је трећа узастопна утакмица да је Џорџ постигао најмање 30 поена, а у свих пет мечева у серији против Јуте постизао је најмање по 20 поена.

Маркус Морис у победи је учествовао са 25, а Реџи Џексон са 22 поена. У екипи, која је шутирала 51 одсто из игре и остварила трећу узастопну победу, није било Каваја Ленарда због повреде колена.

У екипи Јуте најефикаснији је био Бојан Богдановић са 32 поена, од којих је постигао девет "тројки". Донован Мичел постигао је 21 поен и имао је по пет скокова и асистенција, Руди Гобер додао је 17 поена и 10 скокова, а Џордан Кларксон 15 поена.

Наредна шеста утакмица на програму је у ноћи између петка и суботе, а домаћи тим је на корак од пласмана у финале конференције.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01