ДОНЧИЋ ЖЕЛИ ДА БУДЕ ВОЂА СЛОВЕНИЈЕ: Част ми је да играм за репрезентацију, бићу спреман за квалификације за ОИ
ЛУКА Дончић после четири године поново игра за репрезентацију Словеније и спреман је да помогне да се ова селекција домогне Олимпијских игара.
Фото: АП
Кошаркаш Даласа је последњи пут кад је носио дрес са државним грбом био један од главних зашто је Словенија постала првак Европе 2017. године када је у занимљивом финалу победила Србију.
Дончић је одмарао недељу дана и сад је спреман за нове изазове. Истиче да се осећа веома добро и да је спреман за изазове.
- Веома се добро осећам. Одувек ми је била част да играм за Словенију. Нарочито са момцима какве имамо. Нисам тренирао једну недељу. За сада се још загревам, али то није важно. Бићу спреман за квалификације - рекао је Дончић.
Сјајни кошаркаш наглашава да је атмосфера у репрезентацији одлична. Свестан је да иако је млад од њега се очекује да буде вођа.
- Променило се доста тога, али у тиму имамо друге вође. Едо Мурић, Клемен Препелич, Јака Блажич... Ствари су се промениле, углавном зато што Горана нема. Морам да радим на томе да будем бољи вођа.
Закључује да са Даласом још ништа није конкретно договорио, али истиче да је са њима у константном контакту.
- Још увек ништа нисам урадио у НБА лиги. Мој циљ је титула, али још увек је дугачак пут до тога. У контакту сам са Даласом, али немам никаквих обавеза - поручио је један од најбољих кошаркаша данашњице.
Подсетимо, Словенија се у квалификацијама за Олимпијске игре налази у у групи Б и играће против Пољске и Анголе. Ти мечеви се играју у Каунасу, а у групи А су Литванија, Кореја и Венецуела.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
НОВА СТАНИЦА У КАРИЈЕРИ СРПСКОГ КОШАРКАША: Бивши центар Звезде нашао клуб у Шпанији
18. 06. 2021. у 09:06
АНА ДАБОВИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Показале смо да смо тим, веровале смо до краја
18. 06. 2021. у 08:36
ЕВРОЛИГА: Партизан бољи од Валенсије, Пантер "руши" Звезду...
ЗА данас вам је наша редакција спремила неколико занимљивих предлога из Евролиге.
27. 03. 2026. у 10:30
СКАНДАЛ: УЕФА забранила православље, а сатанизам је дозвољен!
Најновије вести из света спорта, тачније фудбала, везане су за ФК Црвена звезда, али је и цела Србија, па и цело правосавље погођено одлуком европске куће фудбала, УЕФА.
27. 03. 2026. у 15:15
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)