КОКОШКОВ: Пријаће нам да чујемо аплаузе и подршку
КОШАРКАШКА репрезентација Србије сутра од 20 сати играти против Мексика у склопу припрема за предстојећи Олимпијски квалификациони турнир, а утакмица се игра у дворани "Александар Николић“, која ће овом приликом моћи да прими мање од 30 одсто од укупног капацитета.
Фото: Н. Параушић
- Биће нам драго да мало осетимо публику, пријаће нам да чујемо аплаузе са трибина и подршку репрезентацији - изјавио је селектор кошаркаша Србије Игор Кокошков.
- После турнира у Атини, остала нам је још једна провера пред улазак у балон и одлучујуће борбе за Олимпијске игре. Имаћемо након тога још пет дана за тренинг и коначно усвајање свега онога што желимо да играмо. Прикључиће нам се још неколико играча, Мицић, Калинић, Теодосић… Они су радили у Београду, а данас ће имати први тренинг са екипом. Време нам не иде на руку, али из дана у дан се адаптирамо и трудимо да остваримо циљ, а то је пласман у Токио. Биће нам драго и да мало осетимо публику, иако у смањеном капацитету. Мислим да ће нам пријати да чујемо аплаузе са трибина и подршку репрезентацији - рекао је Кокошков за сајт КСС.
У досадашњем току припрема, кошаркаши су на "Акрополис купу" у Атини у три дана савладали селекције Порторика, Мексика и Грчке.
У петак, 25. јуна репрезентација Србије ће ући у балон, а Олимпијски квалификациони турнир одржаће се од 29. јуна до 4. јула.
За олимпијску визу поред Србије, бориће се Италија, Филипини, Порторико, Сенегал и Доминиканска Република, а само победник турнира избориће пласман на Игре у Токију.
Препоручујемо
МАРЕЈ НЕМА ДИЛЕМУ: Ђоковић најбољи свих времена, постоје очигледни разлози
22. 06. 2021. у 08:52
БЕЛГИЈА ТРИ ОД ТРИ: Лукаку и Храдецки срушили снове Финске и погурали Данце у други круг
21. 06. 2021. у 22:51
КАКО ЋЕ ДАНАС ИЗГЛЕДАТИ ПАРТИЗАН? Црно-бели сезону настављају без човека који је саставио овај тим
КОШАРКАШИ Партизана ће у 14. колу Евролиге угостити Бајерн Минхен.
04. 12. 2025. у 08:39
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)