СРБИЈА ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ У КОШАРЦИ! Српкиње разбиле Француску (ФОТО) (ВИДЕО)

А. Илић

27. 06. 2021. у 20:09 >> 22:46

КОШАРКАШИЦЕ Србије су шампионке Европе. Савладале су наше кошаркашице Француску са 63:54

Кошаркашице Србије учиниле су нас поноснима! Иако је Француска била фаворит, Србија је победила убедљивом игром.

Након егала у првој четвртини Србија добија 11:14. У другој деоници наше кошаркашице дошле су до девет поена предности, а на полувремену имале су наше даме 31:26.

У трећој деоници одлична игра изабраница Марине Маљковић. У једном тренутку повеле су Лавице са 19 поена разлике. На крају деонице "само" 48:40.

Сигурно су играле наше кошаркашице у последњој деоници, где је улогу вође преузела Ивон Андерсон која је у кључин тренуцима преузела контролу и на крају заслужено вођство Србије 63:54.

Србија - Француска 63:54 (14:11, 17:15, 17:14)

Србија: Андерсон 18, Брукс 15, Дабовић 9, Крајишник 2, Васић 12, Бутулија, Чађо, Црвендакић, Дугалић 2, Јанковић, Јовановић 3, Шкорић 2

Француска: Чартеро 6, Џоунс 13, Мијем 2, Вукосављевић 15, Вилијамс 5, Циак 1, Душет, Епупа, Груда 5, Сара Мајкл 6, Руперт, Чачуонг

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

63:54 - Погађа Ивон Андерсон!

61:54 - Андерсон погађа као на баскету, Џонс погађа за три у два везана наврата.

59:48 - Брукс погађа. Нови поени капитена Србије. Добро по Србију је што Францускиње не стижу до коша. У последња два минута Србија улази са 11+

57:48 - Користи игру у рекету Француска, Груда постиже пети поен. До сада ривалке Србије нису користиле игру у рекету као примарно оружје.

57:46 - Одлична Ивон Андерсон. Ушла је у ритам у последњој деоници. Долази до 16. поена. Половична је са пенала била Груда.

55:45 - Нова тројка Вукосављевић.

55:42 - Андерсон повлачи контру, додаје до Дабовићеве, она се одлучује на додавање Брукс. Нови поени Србије.

53:42 - Тројка Јелене Брукс, па добра одбрана Андерсон.

50:42 - Добра одбрана Србије, али не користе Српкиње неопрезност. Потом Ивон Андерсон долази до нове украдене лопте, али промашује под кошем Француске. Нема поена минут и по. Кружи око блока Андерсон и долази до поена са полудистанце. Чартеро погађа за два.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

48:40 - Чартеро погађа пенале. Потом Тина Крајишник прави фаул. Јефтино је Србија прокоцкала убедљиву предност. Грешке наших дама вратиле су Француску у живот. Цијак погађа са пенала. Француска пред последњу деоницу прави серију 9:0.

48:36 - Џоунс постиже нове поене. Тројка за Француску. После намеран фаул за Шкорић која је ударила противницу.

48:33 - Користе грешку Андерсон Францускиње, Џоунс долази до лаких поена.

48:31 - Четири везана поена Вукосављевић и Мишел, а са друге стране протутњала је на полагање Андерсон. Добру одбрану играла је Српкиња америчког порекла, поквукла је контру и пробала атрактивно да проигра, Србија губи лопту.

46:28 - Србија не стаје. Прву тројку на мечу погодила је и Невена Јовановић, добар део посла обавила је и асистенцијом Ивон андерсон.

43:28 - Први поени за Француску у деоници, постигла их је Вукосављевић са пенала. Одмах одговара Андерсон која убацује свој десети поен.

41:26 - Француска не може да се сабере, пет минута су без коша. Погађа сада и Ивон Андерсон.

39:26 - Србија је на плус тринест, две везане тројке Ане Дабовић.

36:26 - Ана Дабовић погађа за три на додавање Соње Васић. Погађа Дабовићева уз звук сирене.

33:26 - Добро се креће лопта на почетку треће деонице. Соња Васић својим 10. поеном уписује Србију у овој деоници, а потом Васић лепи блокаду Груди. Тина Крајишник овога пута игра добру одбрану на лопти. покушава Васић за три - неуспешно. Три минута без поена Францускиње.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

31:26 - Поново Вукосављевић долази до поена, овога пута са пенала.

31: 24 - Груда додаје до Саре Мишел којој је остављено превише простора, друга везана тројка за Францускиње.

31:21 - Брукс погађа са пенала, а са друге стране Вукосављевићева погађа другу тројку. Дугалић још једном краде лопту. Одлична одбрана.

29:18 - Превише простора остављено је Андерсон која погађа. Србија по први пут двоцифрена.

27:18 - Ивон Андерсон проиграва Васићеву, а Соња погађа за три у право време. Максималних +9 за Србију!

24:18 - Брукс враћа Србију на шест поена, а селекторка Француске тражи минут одмора.

22:18 - Ивон Андерсон уписује четврти поен након доста тешке ситуације.

20:18 - Шкорић погађа са пенала. Шартеру промашује за три, а одличну одбрану на лопти играла је Ивон Андерсон. Промашила је Соња Васић, Јелена Брукс скаче за лоптом, али јој је побегла у аут. Тина Крајишник краде лопту, али то наше девојке нису искористиле.

18:18 - Марина Јоханес погађа за два - серија 7:0 Француске.

18:16 - Сара Мишел погађа за два, пре тога Невена Јовановић промашује два бацања.

18:14 - Дугалић погађа из корнера, а стиже брзо одговор са друге стране, погађа Габи Вилијамс.

16:11 - Погађа и Ивон Андерсон, Србија на до сада максималних +5. Сијак прави фаул у нападу са друге стране.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

11:14 - Габи Вилијамс погађа скок шут, за крај четвртине. Србија води након 10 минута

12:9 - Поенима Брукс са пенала Србија одржава три поена предности. У наредном нападу одлична одбрана Србије. Промашује Црвендакић, а Крајишник погађа након скока у нападу.

10:9 - Шатеру погађа за два. Трећи тимски фаул Србије на два минута до краја. Имају наше кошаркашице још један фаул пре бонуса.

10:7 - Србија први пут води, тројка Дабовићеве, а потом Ана краде лопту. Одличан почетак Србије.

7:7 - Уследио је двобој Вукосављевићеве и Васићеве. Сада су обе биле прецизне за два поена. Чврста и агресивна игра обе репрезентације. Промашила је Дабовићева, Брукс хвата лопту, промашује и искусно крило Србије.

5:5 - Соња Васић погађа са друге стране такође за три.

5:2 - Прва тројка на мечи - за Француску. Погодила је Валеријан Вукосављевић. Јак темпо утакмице на самом старту.

2:2 - Душе је погодила за Француску, Брукс одговара са друге стране.

0-0 - Утакмица је почела, лопта је за Француску.