КАЛИНА СЕ ВРАТИО КУЋИ! Звезда потврдила долазак репрезентативца Србије
РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ Србије, освајач Евролиге са екипом Фенербахчеа, и трипле круне са Црвеном звездом, Никола Калинић враћа се на Мали Калемегдан.
Фото: Nebojsa Parausic
Популарни “Калина” је потписао двогодишњи уговор са Црвемом звездом и представљаће огромно појачање за екипу коју у наредној сезони очекују утакмице на 4 фронта.
Калинић је одбио неколико значајно уноснијих понуда појединих клубова из Евролиге и региона, и одлучио да се врати у клуб са којим је својевремено освојио прву триплу круну и дао изузетно велики допринос успесима клуба за који нескривено навија.
Никола Калинић је рођен 08.11.1991. године, прве кораке начинио је у родној Суботици, да би након епизода у Војводини и Радничком свој огроман таленат материјализовао доласком у Црвену звезду где је у само једној сезони освојио три трофеја.
Након тога одлази у Фенербахче где осваја Евролигу и трофеје у турском шампионату и купу, а претходне сезоне био је један од најбољих појединаца Валенсије. Паралелно са клупским остварењима био је део репрезентације Србије и освајао је медаље на Светском првенству и Олимпијским играма 2014 и 2016.године.
Фото: КК Црвена звезда
Препоручујемо
БОМБА У НАЈАВИ: Калинић одбија Барселону због много уносније понуде од - ЗВЕЗДЕ?
15. 07. 2021. у 18:22
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
ФЕНОМЕНАЛНЕ ВЕСТИ ИЗ АМЕРИКЕ! Никола Јокић је разлог за радост Србије!
Никола Јокић је разлог што су најновије вести из НБА лиге - сјајне за све љубитеље кошарке из Србије
19. 01. 2026. у 20:49
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (2)