ЖЕЉКО ПОКРЕНУО "ВАЉАК" Обрадовић први пут на располагању имао свих шест досадашњих појачања

В. П.

17. 08. 2021. у 08:08

ЗАКОРАК ка сезони коју сви навијачи Партизана чекају са огромним нестрпљењем начињен је јучерашњом прозивком у Хали спортова "Ранко Жеравица" и првим тренингом у скоро комплетираном саставу.

ЖЕЉКО ПОКРЕНУО ВАЉАК Обрадовић први пут на располагању имао свих шест досадашњих појачања

ФОТО: Твитер/ККПартизан

За разлику од уводног окупљања са првотимцима из претходне сезоне и младим играчима у погону црно-белих, тренер и главни стожер Партизанових амбиција Жељко Обрадовић овог пута имао је на располагању сва досадашња појачања: Кевина Пантера, Зека Ледеја, Алена Смаилагића, Родионса Куруца и Даласа Мура, док се Алекса Аврамовић раније прикључио новим саиграчима.

Црно-бели се неће дуго задржати на београдској врелини, већ данас путују на Златибор где ће одрадити базични део припрема за сезону великих очекивања, у којој је главни циљ повратак у Евролигу после (пре)дугих осам година.

Стручни тим на челу са најтрофејнијим тренером Европе утаначио је распоред припремних утакмица. Прву проверу имаће на турниру у Опатији од 1. до 3. септембра, у конкуренцији италијанског Пезара, Цедевита Олимпије и загребачке Цибоне.

Следи утакмица хуманитарног карактера са Радничким у Крагујевцу 7. септембра, потом изузетно озбиљан тест на турниру у Истанбулу 11. и 12. септембра. Партизан ће се у полуфиналу састати са освајачем Еврокупа Монаком, док други полуфинални пар чине финалиста тог такмичења Уникс и домаћин Фенербахче, у којем је Обрадовић провео седам година.

Посебан датум за навијаче црно-белих је 16. септембар, када ће у Београду бити одигран меч против Анадолу Ефеса, у којем ће се од кошарке опростити легендарни капитен Партизана Новица Величковић.

Најјача провера пред старт сезоне, уједно и последња, биће "Јанакопулос куп" у Атини 18. и 19. септембра. Црно-бели ће се наћи у друштву евролигаша, актуелног шампиона Анадолу Ефеса, Макабија из Тел Авива и Панатинаикоса, са којим је Обрадовић освојио пет од својих девет титула клупског првака Старог континента.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: То у Београду није могао видети

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: "То у Београду није могао видети"

БОГДАН Родић, отац Богдане Ражнатовић, једном приликом говорио је о најмлађој ћерки која је данас удата за Вељка Ражнатовића. Богдан је тада навео да је одмах на почетку везе скренуо пажњу Вељку пажњу на то каква је његова Богдана.

22. 02. 2025. у 12:26

Коментари (0)

РАСПАРЧАВАЊЕ ХРВАТСКЕ: Шешељ о подели Балкана после преговора Руса и Амера (ВИДЕО)