ИГРА БАСКЕТ КАО МЛАДИЋ: Зрењанинац иако у седмој деценији живота дели лекције на терену

Б.Грујић

22. 08. 2021. у 10:48

МАДА увелико у седмој деценији живота, Зрењанинац Јозеф Силни, страх је и трепет на баскеташким теренима широм Баната, а након Новог Бечеја, Зрењанина, Житишта, очекује га финале у Лазареву, где ће са својом екипом Шашава Дружина, покушати да се домогне баскеташког трона.

ИГРА БАСКЕТ КАО МЛАДИЋ: Зрењанинац иако у седмој деценији живота дели лекције на терену

ФОТО: Дејан Дроца

Занимљиво је да је 64-годишњи кошаркаш, у једном од дуела био старији од комплетне противничке екипе и да је имао више година од сва три играча противничког тима.

- Осећам да још увек могу, чудан је осећај, повуче лопта и ја се трудим да пружим максимум, а наравно да прија респект много млађих баскеташа - каже популарни Јоза, некадашњи фудбалски голман.

ФОТО: Дејан Дроца

Без обзира на године, нема намеру да се повуче, свакодневно игра баскет, кошарку у Бизнис лиги Зрењанина, вози бицикл, шета, а када га позову не одбија ни фудбалицу на мале голове, а како сам каже, тако ће бити и даље, све док не осети да тело више не може.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Коментари (1)

Отказ тренеру! Радикалан потез КК Црвена звезда