АМЕРИКАНАЦ ПОЈАЧАО КРКУ: Словеначки клуб довео играча са колеџа

Часлав Вуковић

25. 08. 2021. у 09:21

АМЕРИЧКИ кошаркаш Ти Џеј Гибс ново је појачање Крке из Новог Места.

АМЕРИКАНАЦ ПОЈАЧАО КРКУ: Словеначки клуб довео играча са колеџа

ФОТО: КК Крка/Драго Перко/кошарка.си/АБА лига

Овај 23-годишњак нема искуства играња у Европи, пошто је до доласка у словеначки клуб играо на колеџу Нотр Дам.

У НЦАА лиги одиграо је 136 утакмица, са просечно убачених 13,3 поена, као и 3,3 асистенције и 2,2 скока, уз прецизност од 42 одсто за три поена.

Подсетимо, ово је други Американац који је појачао Крку. Пре њега у екипу коју предводи Далибор Дамјановић стигао је Хасан Френч. Такође, у клуб је стигао и хрватски кошаркаш Марко Араповић, који ће бити велико појачање.

Тим из Новог Места на старту нове сезоне у АБА лиги има веома тежак задатак - гостује Цедевита Олимпији. Мечеви првог кола играју се између 24. и 27. септембра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: Легенде освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).

30. 09. 2025. у 07:30

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

30. 09. 2025. у 12:50

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про