КАКВА ЧАСТ ЗА СРПСКУ КОШАРКУ: Даниловић, Бодирога, Ђорђевић и Паспаљ за Кућу славних
КОШАРКАШКЕ легенде Предраг Даниловић, Дејан Бодирога, Александар Ђорђевић, Жарко Паспаљ, као и кошаркашица Марија Вегер Демшар налазе се међу кандидатима за ФИБА Кућу славних у класи 2022. године, саопштила је Међународна кошаркашка федерација (ФИБА).

Фото: Н.Параушић
На списку од 95 играча који су кандидати за ово ласкаво признање следеће године, када ће и бити наредна инаугурација, нашле су се и српске играчке легенде.
Претходно су се на списку, међу 29 кандидата тренера, нашли трофејни тренери Жељко Обрадовић, Божидар Маљковић и Милан Цига Васојевић.
Од оснивања ФИБА Куће славних, ову највећу почаст ФИБА добили су Радивој Кораћ и Дражен Далипагић (класа 2007), Драган Кићановић и Владе Дивац (2010), Зоран Славнић (2013), тренери Ранко Жеравица (2007), Душан Ивковић (2017), Светислав Пешић (2020), као и Бора Станковић (2007) и судија Обрад Белошевић (2007).
Препоручујемо

ОГЛАСИЛА СЕ БУДУЋНОСТ: Николић пуштен из Клиничког центра ЦГ, мора на додатно испитивање у иностранство
09. 09. 2021. у 19:05 >> 19:15

ТРИ СРБИНА У КУЋИ СЛАВНИХ? Жоц, Божа и Цига међу кандидатима у конкуренцији тренера
09. 09. 2021. у 17:37

"ДЕЛФИНИ" ПЛИВАЈУ КА ЗЛАТУ: Србија руши највећег ривала и иде у финале Светског првенства
РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Србије пласирали су се у полуфинале Светског првенства, а данас их очекује тежак задатак.
22. 07. 2025. у 08:40

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
22. 07. 2025. у 12:27

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)