ЖОЦ УЗ ДРАМУ ДО ПРВЕНЦА: Ривал на четири минута до краја изједначио, бековска осовина Пантер-Мур ишчупала победу

Г. КЕЛИЋ

27. 09. 2021. у 19:45

ХОДАО је Партизан на ивици жилета, био близу тога да потпуно упропасти повратнички деби Жељка Обрадовића на клупи црно-белих, међутим, чисто на рачун индивидуалног квалитета је ставио осмех својим присталицама на лице после првог кола нове сезоне АБА лиге.

Martin Junakovic (Photo: Zadar/Zvonko Kucelin)

Победом на гостовању Задру резултатом 78:73 на задовољавајући начин је отворио нову сезону. У наредном колу, у четвртак црно-бели гостују екипи Сплита.

Период од три деценије је свакако дугачак временски интервал, међутим, сем неколико бора више на Обрадовићевом лицу, све друго је остало мање-више исто као и када је најтрофејнији европски тренер први пут сео на клупу вољеног клуба. И овог пута је окупљен млад и амбициозан састав великог потенцијала, само што је придодато неколико искуснијих играча, као што су Кевин Пантер и Зек Ледеј. Управо је овај први као обавезу на себе преузео да води офанзивне акције своје екипе у првим такмичарским минутима на негостољубивом терену у далматинском граду. Доскорашњи кошаркаш миланске Олимпије је постигао десет од првих 15 поена црно-белог тима, што је помогло да почетни притисак падне са леђа његових саиграча.

Задрани су парирали у првих десет минута, највише због висине Уроша Луковића у рекету као и неколико дефанзивних пропуста у удвајањима, што је већ по навици Обрадовићу дизало косу на глави. После изједначене прве деонице, почетак друге је обележен убацивањем гостију у брзину више, а такав ритам домаћи тим није могао до краја да испрати, услед чега је наш представник имао осам поена предности на великој паузи (42:34).

Утисак је да је тим квалитета хрватског шампиона био баш по мери за уводни чин сезоне јер је свима јасно, а највише Обрадовићу, да је његовим играчима потребно време. Отуд се синоћ и нису могли видети уобичајени изливи беса прослављеног стручњака, чак ни у тренуцима када је домаћин покушавао да припрети и држи прихватљив дефицит и у других десет минута.

Показао је домаћин зубе и није желео да покаже белу заставицу ни када је Партизан имао двоцифрену разлику на свом конту. Јасно је било многима и у припремном периоду да ће екипа највише "штуцати" под кошем. Превише су других шанси добили изабраници тренера Ивана Перинчића после офанзивних скокова, што је довело до тога да се немир увуче и у редове бившег европског првака.

Уместо рутинског привођења меча крају, црно-бели су несмотреношћу омогућили ривалу да на четири минута до краја дође до изједначења. Можда унутрашња линија гостујућег тима није била на висини задатка, сем Ледеја, међутим, у максималној брзини је била бековска осовина Пантер-Мур која је ишчупала победу. Прво је Мур са две узастопне тројке вратио суфицит на страну Београђана, да би слављеничко отварање сезоне омогућио Пантер преко слободних бацања.

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29