ЖЕЉКО ЈЕ ЗБОГ ПАРТИЗАНА ИЗГУБИО 10 МИЛИОНА ЕВРА: Његова љубав према клубу је нереална, спустио се на ниво који није његов
ПОВРАТАК Жељка Обрадовића у Партизан после 30 година и даље је тема број један у кошаркашким круговима.
Фото: Н: Параушић, архива ВН
Тога се још једном дотакао спортски директор Партизана Зоран Савић, који је открио какву жртву је тим потезом поднео најтрофејнији тренер у Европи.
Према његовим речима, Обрадовић је одлуком да поново преузме црно-беле изгубио око 10.000.000 евра.
- Његова нека љубав према Партизану тотално је нереална. И однос према клубу је такав. Мало је оних који могу и да поверују како је неко спреман да изгуби 10 милиона евра само зато да би дошао у Партизан, а Жељко је управо то урадио. Поредим га са оном чудесном локомотивом теретног воза за коју је сасвим свеједно да ли је за њу закачено пет, шест или десет вагона. Она једноставно вуче за собом све што се натовари. Има енергију која је невероватна. И зрачи нечим посебним. Волим да погледам сваки његов тренинг, сви су мали тренерски семинари - рекао је Савић за "Експресспорт" и наставио:
- Одлуком да дође у Партизан показао је спремност да се спусти на један ниво који није његов, што, признаћете, није лако. Некад је у екипи имао три најбоља плејмејкера у историји европске кошарке. Дакле, Дијамантидиса, Спанулиса и Јасикивичијуса у истом тиму. Сада је спреман на другу крајност, одлучан је у намери да направимо најмлађи тим у Еврокупу. Просек наше екипе је 23 године и мало више. Он је то прихватио и од првог дана се понаша као да тренира ЦСКА или Панатинаикос, а не Партизан. То је оно што је феноменално.
Такође, и сам повратак Зорана Савића у српску кошарку за многе је био изненађење.
- То заиста није било очекивано. Све се издешавало у буквално седам дана. Нисам никада имао идеју да се вратим на наше просторе, више од 30 година провео сам у иностранству. Разговарао сам са супругом која ми је рекла како мисли да ја то што ми се нуди заправо више волим од оног што радим, да ми то више одговара од улоге менаџера. Размишљао сам два дана, познавао сам ситуацију у Партизану, причао сам са Шћепановићем који је био у клубу. Рекао сам себи ок, имаш бренд, што је у целој причи најбитнија ствар. Немаш екипу, немаш резултат, али имаш бренд због кога вреди да се улаже и долази у Београд - истакао је Савић.
Препоручујемо
ПАРТИЗАН ТРАЖИ ЈОШ ЈЕДНО ПОЈАЧАЊЕ: Савић причао о прелазном року и открио где шкрипи
19. 09. 2021. у 19:14
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!
Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.
18. 04. 2026. у 20:05
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (5)