ЧУДО БЕЗ РАДОЊИЋА: Звезда губила са 18 разлике у 4. четвртини и победила!

Дарко Николић
Дарко Николић

11. 12. 2021. у 19:09

ЦРВЕНА звезда је после новог тријумфа у Евролиги, победе над Олимпијакосом, направила нестваран преокрет у АБА лиги: у 11. колу је на гостовању дванаестопласираној Крки у Новом Месту губила са 18 поена на почетку четврте четвртине, притом остала без повређеног Марка Симоновића и искљученог тренера Дејана Радоњића, а победила са 71:70 после невероватне завршнице.

ЧУДО БЕЗ РАДОЊИЋА: Звезда губила са 18 разлике у 4. четвртини и победила!

KK Krka / Drago Perko / Kosarka.si

Како су гости из Београда играли у нападу у првој четвртини, право је чудо да нису губили са огромном разликом већ тада. Јер, Радоњићева екипа је шутирала само само 26,7% прецизности (4/11 за два поена, 0/4 за три), али су три освојене лопте и солидна одбрана која је домаћина задржала на 41,7% успешности шута из игре били "криви" што је семафор показивао 16:12 на првом обавезном предаху.

Четири блокаде Крке у уводној деоници били су, свакако, разлог за забринутост у табору црвено-белих, али су они својом првом тројком, Холинса у 11. минуту, најавили "буђење", што се чинило извесним када је у следећој акцији Давидовац далекометним поготком донео 17:18.

Међутим, велики број личних грешака, па и једна техничка (Бранко Лазић) често су пресецали игру, а то је Крка искористила да консолидује редове, те да преко Косија који је постигао седам поена за седам минута друге деонице донесе 29:25. А то је уздрмало Звезду. 

KK Krka / Drago Perko / Kosarka.si

Радоњић је гледао како се одбрана некако напрасно распада у тим тренуцима, Лука Лапортник је то казнио тројком за 32:25, а тим из Новог Места је до "великог одмора" увећао разлику на +8.

Имајући у виду да је Звезда и даље лоше шутирала (37,5% за два, а 25% за три поена), те да је изгубила девет лопти, а била лошија и у скок-игри (13:16), тих 35:27 на полувремену нису били изненађујући, али то није било најгоре што је екипу с Малог Калемегдана задесило.

Ем је Крка за тили час у трећој деоници повела са 18 разлике (48:30), ем се Марко Симоновић повредио приликом продора, па је уз помоћ саиграча напустио терен у 23. минуту, када је семафор показивао 48:34. То је додатно уздрмало Звезду, која је почетком последње четвртине губила са 60:42, а одмах потом остала без искљученог стратега. Наиме, због досуђеног офанзивног прекршаја Давидовцу, који је притом постигао кош у продору, Дејан Радоњић је за мање од минут добио две техничке грешке (бунећи се и због фаула, и због тога што су поени поништени), па је превремено морао пут свлачионице.

Чинило се да је "то - то", што се тиче надања Звезде да може до било каквог успеха на овом мечу, али су се црвено-бели разгоропадили. И то на начин на који су најчешће и бриљирали ове сезоне, феноменалном одбраном.

KK Krka / Drago Perko / Kosarka.si

У наредних седам минута, гости су примили само два поена и то не из игре, а постигли чак 21, преузевши вођство од 62:63, на одушевљење неколико десетина "делија" у словеначкој дворани.

Како је Крка наставила да греши, нарочито у нападу, у коме је од 31. до 39. минута направила четири од 11 прекршаја у том периоду игре, Звезда је дошла у прилику да победи, иако су два нова слободна бацања домаћих вратила предност екипи из Новог Места (64:63). Калинић је уз спретни окрет у рекету преокренуо резултат, а додатним бацањем донео 64:66 Звезди 100 секунди пре краја, после чега је домаћин изгубио лопту.

Међутим, како је Калинић промашио на другој страни терена, а расположени Гибс ем дао тројку, ем био фаулиран, Крка је повела са 68:66 уз 48 секунди до завршетка меча. Никола Калинић је затим искористио само један пенал, а словеначка екипа је успела да свој промашај претвори у нови напад офанзивним скоком. Темпл Гибс је девет секунди пре краја са линије слободних бацања донео Крки 70:67, да би домаћу публику шокирао Калинић - сјајном тројком је изједначио.

Остало је само пет секунди, Крка је кренула у напад, али се онда десило још једно чудо: ем је Гибс изгубио лопту секунд и по пре краја, ем је тренер домаћих Далибор Дамјановић добио техничку грешку, па је меч завршен тако што је Калинић с линије пенала донео победу Звезди.

Давидовац са 19, Калинић са 16 и Марковић са 10 поена били су најефикаснији у гостујућем тиму, а Стипчевић (16) и Гибс (14) код домаћина.

Црвено-беле наредне седмице чекају два евролигашка искушења, најпре дочекује Барселону у уторак од 19 часова, а затим у петак и екипу Бајерна од 20.45.

БОНУС ВИДЕО: Слободни асови - трансфери ових играча би од јануара могли да промене фудбал

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова врши притисак на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова "врши притисак" на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ДЕРБИ осмине финала Светског клупског првенства одиграће Реал Мадрид и Јувентус који се састају на "Хард рок стадиону" у Мајамију (21.00).

01. 07. 2025. у 10:34

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (1)

BTC na manje od 5% od istorijskog maksimuma dok pretprodaja BTC Bull Token-a ulazi u poslednje dane