СРБИЈА У ГРУПИ СМРТИ: Одржан жреб за Светско првенство у кошарци

Марко Паунић
Марко Паунић

03. 03. 2022. у 09:37

ЖЕНСКА кошаркашка репрезентација Србије на Светском првенству у Сиднеју, од 22. септембра до 1. октобра, играће у Б групи са Француском, Аустралијом, Канадом, Нигеријом и Јапаном, одлучено је данас жребом.

СРБИЈА У ГРУПИ СМРТИ: Одржан жреб за Светско првенство у кошарци

ФОТО: КСС

У А групи налазе се Белгија, Кина, Босна и Херцеговина, Кореја, САД и репрезентација која ће се такмичити уместо Русије.

После такмичења у групама, по четири тима иду у четвртфинале, где се жребом одређује ко се са ким састаје у првој елиминационој рунди.

Србија ће први меч одиграти 22. септембра против Канаде, дан касније следи дуел са Јапаном, 25. септембра је утакмица против Аустралије, 26. септембра против Нигерије, а за 27. септембар заказан је последњи меч у групи против Француске.

Четвртфинала су на програму 29. септембра, полуфинала дан касније, а меч за треће место и финале 1. октобра.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност