ЗВЕЗДА ГАЗИ КРОЗ ЕВРОЛИГУ: Макаби пао у гротлу "Пионира", црвено-бели са Ђоковићем грабе ка Топ 8

Ч. В.

10. 03. 2022. у 17:05 >> 20:59

ЦРВЕНА звезда наставила је да ређа победе у Евролиги. Црвено-бели су четврти пут у низу славили у елитном такмичењу, а оружје пред војском Дејана Радоњића положио је Макаби (84:77).

ЗВЕЗДА ГАЗИ КРОЗ ЕВРОЛИГУ: Макаби пао у гротлу Пионира, црвено-бели са Ђоковићем грабе ка Топ 8

Прибојавао се тренер шампиона Србије и АБА лиге умора и то с разлогом, али... тим са Малог Калемегдана је успео ношен подршком са трибина да упише још један тријумф и тако настави борбу за Том 8 елитног такмичења и то све пред очима Новака Ђоковића.

Други тенисер света је заједно са супругом Јеленом и братом Ђорђем гледао меч и био талија Бранку Лазићу и друговима који су уписали 13. тријумф (11. ако без руских клубова).

Фантастично је Звезда отворила сусрет. Први период меча је добила са 24:10. Одбрана је функционисала тачно као сат, но почела је та најјача карика домаћих да попушта у финишу првог дела сусрета, па се на одмор отишло са "свега" плус три - 42:39.

Опет је домаћи тим у наставку сусрета успео да пронађе добар ритам и поново се одлепи. Ипак, "понос Израела" је на крилима сјајног Џејмса Наналија (четири тројке) успевао да се врати у меч.

Занимљиво је то да су гости само јендом водили и то у финишу трећег периода када је Џон Дибартоломео погодио тројку за 59:60, но то је било кратког даха, јер је већ у следећем нападу истом мером узвратио Огњен Добрић.

Последња четвртина припала је Звезди, која је поново подигла број обртаја, затегла одбрану и нокаутирала великог ривала. Оно што је важно када се на крају буду сводили рачуни је то да црвено-бели имају бољи од учинак од великана из Тел Авива, пошто су оба пута славили.

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 15 поена, Нејт Волтерс је додао 12. На другој страни Џејмс Нанали је блистао - постигао је 24 поена, пратио га је Скоти Вилбекин са 14.

Црвена звезда сада има учинак 11-12 и налази се на седмом месту, док је Макаби осми са 11-11.

Ц. звезда - Макаби 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17).

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: око 6.000. Судије: Борис Рижик (Украјина). Емилио Перез (Шпанија), Раин Перанди (Естонија).

Ц. звезда: Лазаревић 2, Волтерс 12, Давидовац 5, Митровић 6, Лазић 3, Калинић 15, Добрић 10, Холинс 11, Симоновић, Ивановић 7, Вајт 5, Кузмић 8.

Макаби: Вилбекин 14, Еванс 4, Калојаро, Вилијамс 13, Рејнолдс 4, Соркин, Дибартоломео 6, Томас 2, Коен, Нанали 24, Жижић 10, Зив.

Четврта четвртина: Звезда - Макаби 84:77

40' - Калинић је поентирао за два поена и практично затворио утакмицу. Томас је у финишу меча украо лопту, али безболно. Велика победа Звезде.

39' - Минијатура Митровића. Изборио се за позицију, а онда сјајно поентирао.

38' - Какав потез Митровића. Примио је лопту под кошем и чекао да се Калинић отвори, упослио га, а овај лако поентирао. Када је Макаби у питању Нанали наставља да погађа тројке.

37' - Извукао је Волтерс фаул за два слободна бацања. Остао је хладнокрван и оба пута погодио.

36' - Кузмић је после минута одмора поентирао и дошао до осмог поена. У наредном нападу ривала Нанали је погодио тројку, а потом и још једну. Звезда је водила 12 разлике, али је ривал то успео колико-толико да истопи и дође на минус четири - 74:70.

35' - Очас посла тим из Тел Авива спушта ралзику на једноцифрену. Звезда је одиграла лош напад и то је казнио лаким поенима Вилбекин. Морао је одмах да позове тајм-аут Радоњић.

35' - Претио је ово да буде још један лош напад гостију, али је Нанали успео да извуче два слободна бацања која је погодио.

34' - Сјајно је лопта ишла у нападу црвено-белих. Ивановић је финтирао за три поена, проиграо Давидовца који је остао сам у левом корнеру и погодио је ван линије 6,75. Минут одмора је позвао тренер Макабија - 72:60.

32' - Митровић је шутирао једном руком, био је кратак, али је прикуцао то Давидовац и разгалио публику. Поново је Звезда одлепила.

31' - Лазаревић се нашао у петорци на старту последње четвртине и одмах се уписао у стрелце. Одиграо је овај кошаркаш добру утакмицу између ових ривала у Тел Авиву.

Трећа четвртина: Звезда - Макаби 65:60

30' - Гости свој напад нису искористили, а онда је Добрић изнудио три слободна бацања и сва три пута је био прецизан. На тај начин је постао двоцифрен пошто је стигао до 10 поена.

30' - Тим из Тел Авива је први пут повео на утакмици, али то није дуго трајало, пошто је Добрић био прецизан ван линије 6,75.

29' - Пала је Звезда. Макаби то кажњава и опет је тројку погодио Вилијамс. Серију без поена прекинуо је Митровић са линије слободних бацања.

28' - Калинић је промашио тројку, гост отворио контру коју је лаким полагањем завршио Дибарталомео. Тајм-аут је затражио Дејан Радоњић.

27' - Приметио је Вилбекин да је Жижић сам под кошем Звезде, додао му је лопту, а овај је лако поентирао. Црвено-бели на другој страни нису реализовали напад, а онда на сцену ступа искуство Вилбеника. Извукао је фаул за три слободна бацања - реализовао је два - 57:52.

26' - Сјајан потез Калинић. Пробио је по чеоној линији и поентирао уз фаул. Није погодио са црте, али је домаћин успео дође до новог поседа.

25' - Судије су остале неме на очиглене кораке Вилбекина. У наставку акције тежак шут је погодио Еванс. Кузмић је направио лош фаул у наредном нападу Макабија. Фаулирао је Вилијамса који је погодио кош уз прекршај. Није прецизан са линије пенала, но хрватски центар се домогао лопте и новог напада.

24' - Одличан напад црвено-белих. Холинс је проиграо Кузмића, а овај је снажно закуцао. Узвратио је Жижић, па онда Кузмић понавља закуцавање.

22' - Три напада и три тројке Звезде. Овога пута Ерон Вајт је био прецизан и одмах је Евен затражио тај-аут - 51:42.

21' - Прво полувреме је завршено тројком Вилијамса, а баш тако је и почело друго. Ипак, Звезда је одговорила истом мером преко Волтерса. Потом је Калинић погодио ван линије 6,75 након укдарвене лопте.

Поред Новака Ђоковића у дворани "Александар Николић" је и легенда Звезде Зуфер Авдија, чији син Дени наступа у НБА лиги за Вашингтон Визардсе.

Друга четвртина: Звезда - Макаби 42:39

20' - Лоше је Звезде финиширала прво полувреме. Дерик Вилијамс је био прецизан ван линије 6,75 и то је био последњи кош у првих 20 минута утакмице.

20' - Нанели наставља да погађа. Већ је дошао до двоцифреног броја поена. Црвено-бели у последњи минут улазе са плус шест - 42:36.

19' - Битан напад је Звезда окончала тројком Ивановића, но Нанали на другој страни игра сјајно - стигао је до девет поена.

18' - Везали су и једни и други по кош за три поена. Код домаћих је прецизан био Бранко Лазић, али је у следећем нападу за Макаби погодио Нанали - 39:30.

16' - Серија Макабија 6:0. Нанали је погодио два слободна бацања, а потом су прецизни били Вилбекин и Жижић. Радоњић минутом одмора жели да прекине налет ривала. У дворани је и Новак Ђоковић који други пут ове сезоне у Евролиги боди црвено-беле.

14' - Сјајно играју изабраници Дејана Радоњића. Након Огњена Добрића за три поена је био прецизан и Волтерс. Пре тога је Вилбекин погодио ван линије 6,75.

12' - Наставља Холинс да малтретира одбрану ривала. Још један сјајан продор и нови поени крилног кошаркаша Звезде.

11' - Остао је Рејнолдс сам и погодио са полудистанце. Ништа Дејан Радоњић не жели да препушта случају и одмах зове тајм-аут.

11' - Други квартал почиње поенима Скотија Вилбекина уз фаул. Погодио је и слободно бацање. Одлично је најбољи играч тима из Тел Авива чуван у првом периоду - 24:13.

Прва четвртина: Звезда - Макаби 24:10

10' - Није био прецизан ван линије 6,75 Ивановић, али је промашај покупио Митровић изборио се за позицију и успео да нађе начин да поентира.

10' - Још једном Холинс. Сада сјајан продор Американца и лагано полагање. Звезда је фантастично отворила сусрет. На другој страни Рејнолдс је успео да се упише у стрелце.

9' - Серију без поена за госте прекинуо је Нанели, али је другу везану тројку за домаће погодио Остин Холинс који је одлично отворио меч - 20:8.

8' - Прва тројка на мечу дело је Николе Ивановића. Остао је сам плејмејкер Звезде у корнеру и погодио.

7' - Могао је домаћин додатно да увећа разлику, али две везане тројку су промашили - најпре Бранко Лазић, а потом и Никола Калинић.

6' - Фантастична одбрана Звезде, украдена лопта и контра коју је полагањем завршио Ерон Вајт. Први тајм-аут на утакмици затражио је тренер гостију Ави Евен.

5' - Период без поена прекинуо је Калинић који је из "одбојке" поспремио у кош Холинсов промашај за три поена.

4' - Сјајна серија црвено-белих. Холинс је наставио да погађа под кошем ривала, а Калинић је украо лопту и акцију је на карактерстичан начин "флоутером" поентирао. За госте се у стрелце уписао и Кинан Еванс који је снажно закуцао.

2' - Промашио је Остин Холинс прво полагање, али му се лопта вратила у руке и исправио је промашај, те се на тај начин уписао у стрелце.

1' - Никола Калинић је меч отворио поенима, док је на другој страни Анте Жижић погодио са полудистанце преко Кузмића.

Уочи меча:

Црвено-бели се налазе у пакленом ритму, пре само два дана су савладали Реал Мадрид (65:62) и сигурно да се последице умора осећају.

Ипак, публика коју је позвао тренер Дејан Радоњић да дође у што већем броју могла би да буде ветар у леђа Бранку Лазићу и друговима да дођу до важног тријумфа у борби за Топ 8.

- Очекујем још бољу подршку. Против Реала је била добра, али очекујем бољу. Треба нам још боља! - рекао је Радоњић.

Црвена звезда је убедљиво савладала Макаби у Тел Авиву у првој утакмици ових ривала, а занимљиво је да у Београду црвено-бели имају пет везаних победа против "поноса Израела".

Утакмица која се игра у дворани "Александар Николић" почиње у 19 сати, а можете да је пратите на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Матија Бећковић добио Звездин дрес са бројем 10

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01