ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић у нимало наивном стању, навијачи су се овога и плашили

06. 04. 2022. у 15:29

НИКОЛА Јокић је изнова у центру пажње америчке кошаркашке јавности.

Колико носи тим Денвера на својим плећима, и не чуди.

Само, овога пута - ствари не делују нимало оптимистично.

Подсетимо, минуле ноћи Јокић је изнова био апсолутно најбољи играч Нагетса, и то у важној утакмици у којој је могао да се избор плеј-оф, а доживљен је болан пораз од Сан Антонија.

Међутим, није проблем само у резултату, већ у чињеници да је српски ас потпуно исцрпљен.

У одсуству два (са)играча са максималним НБА уговорима, Џамала Мареја и Мајкла Портера Јуниора, Јокић је постао рекордер лиге по броју утакмица у којима предводи своју екипу и по поенима, и по скоковима, и по асистенцијама, и блокадама, а и "крађама", али - то узима данак.

О физичкој исцрпљености нашег аса најбоље сведоче речи његовог тренера Мајкла Мелоуна, после пораза од Спарса. Јокић, иначе, када је све колико-толико "у реду" што се резултата тиче, одмори пред крај треће четвртине, а свакако бар четири или пет минута, некад и дуже, на почетку четврте деонице. Међутим, како су кола против Сан Антонија баш ишла низбрдо, а "нико жив" од његових саиграча није успевао да одигра иоле добро, Мелоун је посегао за МВП-ем лиге. Јокићева реакција најбоље је осликала колико је уморан на крају лигашког дела сезоне...

- Он носи ову екипу, ево, тачно 80 утакмица. А ја, притом, не смем да га изведем из игре. Зато морате одмах за њим да посегнете (чим седне да се одмори), а он је потпуно исцрпљен. Када су прошла два и по минута од почетка четврте четвртине, кренуо сам по њега, а он ме је погледао у стилу "Зар већ?!"

Никола Јокић на мечу Денвера и Сан Антонија / FOTO: Tanjug/AP

Сам Јокић је упитан зашто Денвер у последње време игра прилично лоше у одбрани и - како то поправити.

- Пријатељу... искрено, немам појма. Осамдесет утакмица смо одиграли. Не знам... Можда само треба да играмо снажније - рекао је српски центар.

Подсећање колико мечева је одиграно, уједно је и подсећање колико се ова екипа Денвера ослањала на Николу Јокића, апсолутног вођу у свим статистичким категоријама, али што је много важније од бројки, апсолутног вођу у нападу и одбрани.

Зато сада навијачи Нагетса брину шта ће бити ако се жељени пласман у плеј-оф оствари (то ће обезбедити једна победа у преостала два меча, или два пораза Минесоте), јер... чак и да Денвер наступи у доигравању, као што прижељкују, питање је колико се може са оваквом одбраном и, још веће питање, колико још "може да стоји на ногама" најбољи играч Денвера.

Никола Јокић - нестварна НБА статистика

Никола Јокић ове сезоне у НБА лиги има фантастичне просеке: постиже 27 поена по утакмици, има 13,7 скокова по такмичарском наступу и 7,9 асистенција.

У прошлој, сезони када је добио МВП награду, за коју је и сада кандидат, Јокићеви просеци су били 26,4 поена, 10,8 скокова и 8,3 асистенције по мечу.

Денвер нагетси - распоред и стање на НБА табели

Денвер нагетси следећи меч играју у петак, три сата иза поноћи по нашем, средњоевропском времену, када ће угостити екипу Мемфиса.

Јокић и саиграчи, са учинком 47-33, тренутно заузимају шесто место у Западној конференцији, а њихов наредни ривал, "гризилији", тренутно је други на "западу", са 55-24.

Подсетимо, само за шест најбољих екипа из обе конференције има сигурних места у плеј-офу, док тимови од седме до десете позиције морају у тзв. "плеј-ин турнир", својеврсно доигравање да би се у оном "главном" делу сезоне учествовало.

Иза Денвера је Минесота, седма, са 45-35 и једино је две победе, те два пораза Нагетса од којих је боља у међусобним утакмицама, воде директно у плеј-оф.

БОНУС ВИДЕО Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08