СРЕТА ЈЕ БИО КАО БЕЛМОНДО И ГАГА НИКОЛИЋ, ПРАВИО ЈЕ РЕМЕК-ДЕЛА! Емотиван опроштај Боже Маљковића од Зорана Сретеновића
ТУГА је задесила свет кошарке. Прерано нас је напустио један од најбољих плејмејкера Зоран Сретеновић, у 57. години, а од њега се емотивним писмом опростио и легендарни тренер Божидар Маљковић.
ФОТО: М. Анђела
Управо је на захтев Божидара Маљковића плејмејкер, који није могао своје место да нађе у Црвеној звезди, заиграо у Југопластици и постао троструки првак Европе. Сада се писмом опростио од свог омиљеног плејмејкера.
- Замислите филмове "До последњег даха" без Белмонда или "Кад будем мртав и бео" без Драгана Николића. Е, оно што су били Бебел и Гага у свету филма, то је био Срета у европској кошарци. Ти велики и награђивани филмови били би добри с било којим глумцем, али су само с том двојицом ремек-дела.
По тој аналогији, Југопластика, службено највећа екипа европске кошарке, била би без Срете добра, али не и одлична. Срету сам знао и пратио кроз цео његов кошаркашки пут. Имао сам и привилегију да га тренирам. Ван терена ноншалантно је носио лепршави дух београдског мангупа, који није био битанга, и човека који је познавао Улицу, с великим У, али није био уличар.
Поред дивне мајке и оца полицајца из Полицијске управе Вождовац, то није ни могао бити. Патолошки вредан, гранично луд кад је храброст у питању, тај виц с београдског баскета унео је у највиша европска такмичења с којих се увек враћао као победник.
Баш таквог желео сам га у Југопластици. Баш такав дао је нашем тиму хемију која је трајала колико и његов боравак у Сплиту. Баш такав као визија ми се појавио на великом финалу против Макабија - наводи Божидар Маљковић.
Након дирљивих речи које смо чули на комеморацији и сахрани од великана југословенске и европске кошарке, Маљковић своје обраћање завршава жаљењем што је Београд и свет изгубио сјајног човека.
- Данас на губитку није само његова породица, већ Београд и цела кошаркашка планета. Наш спорт и овај град изгубили су доброг духа… Човека ког нисам видео намрштеног. Јебеш га… - завршава Маљковић.
БОНУС ВИДЕО: Делије и нишка деца заједно певају Боже правде
Препоручујемо
"ЖИВОТИЊА!" Енглеска гледа и не верује шта је сад урадио Александар Митровић, рекорд за сва времена! (ВИДЕО)
02. 05. 2022. у 19:45 >> 20:19
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака
"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.
10. 03. 2026. у 07:10
ШТА ЋЕ РЕЋИ ЈЕЛЕНА?! Ево шта је Арина Сабелнка радила Новаку Ђоковићу у Индијан Велсу (ВИДЕО)
Најновије вести везане за АТП Индијан Велс 2026, турнир на коме данас наступа и Новак Ђоковић, нису уобичајене.
09. 03. 2026. у 15:39
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)