"ШТА ЈЕ, ШТА ЈЕ, ШТА САД СВИРАШ?" Никола Јокић каквог никад нисте видели у дресу Србије (ВИДЕО)

Новости онлине

29. 08. 2022. у 08:26

Србија је после Грчке победила и Турску 79:72. И овога пута Никола Јокић је предводио "oрлове" са 24 поена и 10 скокова.

ШТА ЈЕ, ШТА ЈЕ, ШТА САД СВИРАШ? Никола Јокић каквог никад нисте видели у дресу Србије (ВИДЕО)

Али судије су, нажалост, биле често у центру пажње. Арбитри из Шпаније катастрофално су делили правду. Због једног фаула који уместо да буде досуђен у нашу, додељен је у турску корист, довели су до лудила Николу Јокића.

Јурио је судије по терену и говорио: „Ја сам имао лопту, ја сам имао лопту, шта сте то свирали.“ Ипак, ово је и те како дало резултата. Већ у следећем нападу Никола Калинић постиже тројку, а онда и изнуђује фаул у нападу приликом следеће одбране.

До те судијске одлуке вероватно не би дошло да се двоструки МВП НБА лиге није побунио, уосталом, и даље је свеже сећање на чувену судијску крађу из полуфинала Светског првенства 2010. године.

Што се тиче самог меча, арбитри су јако лоше, малтене аматерски судили читав дуел, па је у последња три минута уследила драма. Некако, све оно што је Србија градила током прве три четвртине „срушило” се у последњој.

Невероватно, али после више од 20 разлике, колико је било у једном тренутку, Турци су тројкама и добром одбраном стигли до изједначења.

На крају су ипак Јокић и Калинић узели ствар у своје руке и поенима, али и добром одбраном пред крај дуела донели славље усред Истанбула. Тако је Србија направила корак више ка Мундобаскету и на најбољи начин најавила Европско првенство.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години