ШАМПИОНСКА ЗВЕЗДА: Како је Будућност нокаутирана у првом мечу полуфинала АБА лиге
САМО једном је Звезда била надмоћнија у утакмицама против Будућности као у првој овогодишњег полуфинала плеј-офа АБА лиге. Мајсторицу финала сезоне 2018/2019. добила је са 43 поена разлике, сада се зауставила на 38 и обасјала небо изнад дворане „Александар Николић“ шампионским сјајем - 93:55.
ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић
Иако је тренер Подгоричана Мијовић у најави меча напоменуо да је ово најбоља Звезда у последњих 20 година, сигурно није слутио да ће његов тим већ у 13. минуту губити са 20 разлике. Чак није могао ништа да замери играчима и себи, јер је екипа његовог далеко искуснијег земљака Ивановића већи део првог полувремена изгледала као болид формуле у трци са аутом серијске производње.
Управљач је био у рукама Кампаца који, према многим изворима, вози последње кругове у црвено-белом. Овај је возио маестрално, као да му је последњи. Темпом је у потпуности избацио из трке комплетну бековску линију Будућности, саиграчи су углавном успевали да прате ту његову брзину размишљања, тренутно јединствену на европским теренима. Када је украо једну лопту одбојкашким упијачем у стилу најбољих коректора, трибине дворане опасно су подрхтавале од навијачког транса. Свима је у ушима одјекивало скандирање „Факу, Факу“, али је аргентински пилот био само најистакнутија фигура фантастичног перформанса браниоца титуле.
Одбрана је заглавила све главне покретаче механизма игре противника, капитен Лазић је у првом делу учинио Грина скоро невидљивим човеком. Дефанзива из уџбеника некадашње југословенске кошарке, интелигентна, делотворна без великог броја фаулова, дала је играчима Звезде довољно луксуза за свакојаке егзибиције. Дала је и довољно кредита за промашаје, посебно Добрићу кога рука није слушала као ретко када у каријери.
Игра црвено-белих разгалила је 8.000 душа на трибинама. Читаво друго полувреме протекло је у свечарској атмосфери, певало се Аргентини, Бранку Лазићу, скандирало Јагодићу Куриџи у знак подршке када је због повреде напуштао терен. Имаће српски репрезентативац довољно времена за опоравак до друге утакмице, 23. маја у подгоричкој „Морачи“, али је питање да ли ће Будућност моћи да се опорави од класичног нокаута у првом мечу са шестотруким освајачем АБА лиге.
Ц. ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 93:55 (30:16, 21:17, 22:10, 20:12)
ДВОРАНА „Александар Николић“. Гледалаца: 7.879. Судије: Пукл, Јавор, Петек.
Ц. ЗВЕЗДА: Вилдоза 10 (3 ас), Кампацо 11 (6 ас), Митровић 11 (10 ск), Лазић 3, Мартин 6 (5 ск), Добрић 5, Ивановић 5, Недовић 7 (5 ас), Марковић 3, Кузмић 2, Петрушев 17, Бентил 13.
БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 2, Бел-Хејнс, Атић 9, Каба 7, Лекомт, О`Брајен 9, Илић 2, Јагодић Куриџа 4, Дробњак 2, Поповић, Грин 13, Камењаш 7.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДЕЦО, ОВО ЈЕ БИЛО ЗА ВАС: Важна порука Новака Ђоковића после тениског трилера у Риму
14. 05. 2023. у 17:41
ЕПИЛОГ ВЕЛИКЕ ДРАМЕ? Тотенхем би вечерас на "Стамфорд бриџу" могао да обезбеди опстанак у Премијер лиги
СТРЕСНА сезона"певаца" требала би имати "срећан" крај, а опстанак би могли да обезбеде против једног од највећих ривала, Челсија, који ће их угостити од 21.15 на "Стамфорд бриџу".
19. 05. 2026. у 07:30
РОЛАНДО НОВИ СЕЛЕКТОР АЛБАНИЈЕ! И сами Албанци у шоку
Најновије вести из фудбала стижу из Албаније.
19. 05. 2026. у 19:48
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)