ДИРЕКТОР АБА ЛИГЕ ОДГОВОРИО ГРБОВИЋУ: ''Организација утакмица је у надлежности клубова''
Директор АБА лиге Милија Војиновић одговорио је на тврдње директора београдске Арене Горана Грбовића да организатори такмичења нису доставили распоред утакмица руководству хале и додао да је договор око термина одигравања мечева у надлежности клубова, преноси Моцартспорт.
FOTO: Nebojša Paraušić
Директор београдске Арене Горан Грбовић изјавио је у понедељак ''да је АБА лига најсмешније такмичење на свету у свим спортовима'' и да Партизан ако жели може да игра своје утакмице финала у Љубљани.
- Поставка распореда је увек деликатан посао, поготово са Партизановим обавезама у Топ 8 Евролиге. Али, у целој тој причи само остаје велика жал, што се црно-бели нису пласирали на Фајнал-фор. То би донело ново оптерећење за календар плеј-офа, али сувишно је и причати колико би за саму АБА лигу значило да има представника на завршном турниру Евролиге. У том духу, јасно је и како смо постављали ствари у случају Партизана и пролонгирања термина плеј-офа - истакао је Војиновић.
Додаје да финале плеј-офа АБА лиге неће почети пре прве недеље јуна.
- Календар плеј-офа са свих могућих опција сигурно да постоји и он је направљен кроз свакодневну и интензивну комуникацију са клубовима. Остаје да видимо како ће се даље одвијати серије, са једне стране полуфинална, а са друге четвртфинална, па затим и полуфинална, Осносно, која опција ће бити активирана зависи од резултата. Али, сигурно да ниједна опција у овом тренутку не оставља могућност да финале крене пре прве недеље јуна - изјавио је Војиновић.
Осврнуо се потом на питање договора клуба и дворане око термина одржавања утакмице.
- Као што сигурно знате, сама организација утакмице, а самим тим и договор са двораном у потпуности је у надлежности клубова. Самим тим, АБА лига, као и било која друга лига на свету, не улази у односе између клуба и дворане. Све што се тиче термина утакмица договара се искључиво кроз комуникацију са клубовима и ТВ Ареном спорт. А, сигурно да је у интересу клубова и АБА лиге, да се утакмице играју у највећим могућим дворанама - закључио је директор АБА лиге.
БОНУС ВИДЕО: БАРСЕЛОНА ПРОСЛАВИЛА ТИТУЛЕ: Хиљаде навијача поздравило фудбалере и фудбалерке током вожње улицама
Препоручујемо
ОВО СЕ У РИМУ НИЈЕ ДЕСИЛО 17 ГОДИНА: Прекинута невероватна серија Ђоковића и Надала
17. 05. 2023. у 17:07
РУНЕ НАКОН ЕЛИМИНАЦИЈЕ НОВАКА: '' Велики сам фан Ђоковића, желим му све најбоље''
17. 05. 2023. у 17:02
РУНЕ НАПРАВИО ХАОС НА МЕЧУ ПРОТИВ ЂОКОВИЋА: Ево због чега је Данац напао судију
17. 05. 2023. у 14:49
ДОКЛЕ ИДЕ ЛУДОСТ УКРАЈИНАЦА: Шевченко на стубу срама због "русофила" Ђоковића
17. 05. 2023. у 12:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)