НОВИ СРПСКИ МВП: "Орлићи" окончали Европско првенство победом, али не и када су желели (ВИДЕО)

16. 07. 2023. у 17:29

МЛАДА кошаркашка репрезентација Србије, састављена од играча 20 година старости, заузела је пето место на Европском првенству.

НОВИ СРПСКИ МВП: Орлићи окончали Европско првенство победом, али не и када су желели (ВИДЕО)

"Орлићи" су на Криту били на крају разигравања бољи од Немачке – 82:78 (21:14, 13:27, 29:20, 19:17) и то у мечу за пету позицију.

Тим који води тренер Ненад Чанак сасвим добро је ушао у дуел, водио 12:6 и 21:12. Међутим, одбрана је попустила у другом периоду, што је Немачка искористила и окренула резултат. У овом делу, ривал је ишао и на +12 – 23:35, да би се на велики одмор отишло при резултату 34:41.

"Орлићи" су друго полувреме отворили серијом 12:2, и за мање од четри минута окренули резултат у своју корист – 46:43, колико је било у 23. минуту после поена са пенала Чедомирa Матића.  У ujednačenoj трци која је потрајала до краја, наш тим је ипак успео да остане корак испред, па је са пет поена вишка (78:73) ушао у последња два минута меча, па и да предност задржи до краја и ostvari победу.

Најефикаснији у нашем тиму био је Никола Шарановић са 26 поена, уз пет скокова, Михаило Петровић је убацио 18 поена и пет асистенција, Филип Бранковић бројао до 12 поена,а  Матија Белић до 11.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од албанског орла, УЕФА покренула хитну истрагу

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од "албанског орла", УЕФА покренула хитну истрагу

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал, изазвао је велики скандал.

03. 07. 2024. у 13:19