ЗВЕЗДА И КАЛИНИЋ? Ево шта кочи повратак играча Барселоне међу црвено-беле

НАВИЈАЧИ Црвене звезде имају велику жељу да у тиму поново виде Николу Калинића. О томе колико је реалан његов повратак говорио је спортски директор црвено-белих Милан Дозет.

ЗВЕЗДА И КАЛИНИЋ? Ево шта кочи повратак играча Барселоне међу црвено-беле

Aba liga / Dragana Stjepanovic

Он је у емисији "Миљанов корнер" на "Спутњику" открио да је шампион Србије у преговорима са сјајним крилним кошаркашен, али да проблем представља то што је под уговором са Барселоном.

- Добили смо стотине порука да се на интеренту пише како ће Никола Калинић да иде из Барселоне. Наравно, ми на њих не одговарамо, али свакако да реагујемо на сваки и мали знак. Били смо са Калинићем у контакту и током сезоне и после сезоне, и тренутно смо у контакту, али он има још важећи уговор са Барселоном и сигуран сам, уколико дође из неког разлога до раскида тог уговора, да је Црвена звезда његова прва следећа станица - рекао је Дозет.

Он је потом нагласио и да је клуб преговарао са Николо Миротићем.

- Са Миротићем смо били у контакту и желели да га видимо у нашим редовима. Имали смо и неке разговоре са његовим агентима, али до договора није дошло. Што се тиче друге стране приче и неких оптужби на рачун Црвене звезде, чак је и Партизан јавно рекао у првом обраћању, како је сигуран да никакве претње нису утицале на његову одлуку и како ће се наредних дана видети све. Никола је између осталог изашао и рекако како није било претњи од стране Црвене звезде. Он је неко ко сваки пут буде дочекан аплаузом где год да смо играли против њега. Претпрошле сезоне је проглашен и звездашем године тако да га стварно доживљавамо као нашег и нисмо били ти који би спречили његов одлазак било где. Лично, а не као спортски директор Звезде, мислим да је његова одлука на крају била таква јер је човек који је урадио много за српски народ и није желео да на неки начин одсече део људи који га подржавају и поштују одласком у један или други клуб  - закључио је Дозет.

Подсетимо, Црвена звезда је до сада довела девет играча - Дејана Давидовца, Марка Симоновића, Милоша Теодосића, Адама Хангу, Мајка Тобија, Џоела Боломбоја, Рокаса Гедраитиса, Шабаза Нејпира и Јага дос Сантоса.

Вреди поменути да су продужени уговори са крилима Луком Митровићем и Стефаном Лазаревићем, те центром Огњеном Кузмићем и капитеном, беком Бранком Лазићем, док је уговор на четири године потписао и млади Никола Топић.

БОНУС ВИДЕО: Богдан Богдановић стигао на окупљање репрезентације

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ФРАНЦУСКА започиње завршне припреме за Светско првенство у четвртак увече, када ће на стадиону „Божуар” у Нанту угостити селекцију Обале Слоноваче.

04. 06. 2026. у 10:28

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести

Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.

02. 06. 2026. у 20:42

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ГОТОВО ЈЕ! Душан Влаховић више није играч Јувентуса