ИСПИСАНА ИСТОРИЈА МУНДОБАСКЕТА: Оборен рекорд по броју навијача на једној утакмици Светског првенства

Часлав Вуковић

25. 08. 2023. у 15:36

СВЕТСКО првенство које се одржава у Јапану, Индонезији и на Филипинима почело је данас, али остаће упамћено по једном рекорду већ после првог дана надметања.

ИСПИСАНА ИСТОРИЈА МУНДОБАСКЕТА: Оборен рекорд по броју навијача на једној утакмици Светског првенства

ФОТО: Г. Келић

Наиме, у импресивној атмосфери у "Филипини арени", где играју домаћин Филипини и Доминиканска Република, окупило се 38.115 навијача.

Оваква посета предстваља апсолутни рекорд планетарних првенстава која се одражавају од 1950. Ипак, поменута дворана прима 55.000 људи, а познато је да су Филипинци луди за кошарком.

Досадашњи рекорд држао је дуел Сједињене Државе – Русија одигран у Торонто на СП 1994. са 32.616 гледалаца.

БОНУС ВИДЕО: Филипино Арена капацитета 55.000 је највећа затворена дворана на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ ПОД ПРИТИСКОМ: Није се овоме надао на почетку сезоне

АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ ПОД ПРИТИСКОМ: Није се овоме надао на почетку сезоне

УМЕСТО да се прошета до титуле као што су многи очекивали, Ал Хилал ће вероватно остати без ње, поготово ако испусти бодове против Орубаха на данашњој утакмици 31. кола Професионал лиге (18.00).

12. 05. 2025. у 09:00

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда је откривено - ово

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда је откривено - ово

Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.

12. 05. 2025. у 20:00

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: Дигнуто 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.

12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10

Коментари (0)

ПОВРАТАК ВЕЛИКОГ МАЈКЛА ЏОРДАНА: Поново у кошарци, само има другу улогу, ево и коју