УМАЛО СЕНЗАЦИЈА НА МУНДОБАСКЕТУ: Црногорци открили мане Американаца

Марко Паунић
Марко Паунић

01. 09. 2023. у 12:33

Кошаркаши Црне Горе одиграли су сјајан меч у другој фази, прописно су намучили Сједињене Америчке Државе, које су до краја стрепеле за победу. Ипак, "соколови" нису на крају могли до изненађења, па су Амери сломили њихов отпор на минут и по пре краја и славили са 85:73.

УМАЛО СЕНЗАЦИЈА НА МУНДОБАСКЕТУ: Црногорци открили мане Американаца

Фото: АП

Црногорци су били решени да што скупље продају кожу у мечу са првим фаворитом турнира, што су и урадили. Константно су били у игри, дисали су за вратом Американцима, који ни у једном тренутку нису били сигурни да ће победити.

На крају су, ипак, изабраници Стивена Кера успели да преломе и да славе са 81:73, па ће у последњем колу против Литваније играти за прво место у групи.

Најзаслужнији за победу САД био је Ентони Едвардс са 17 поена, док су се код Црногораца истакли Никола Вучевић са 18 и Кендрик Пери са 14 поена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило у Београду

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило у Београду

Црвена звезда и Пафос су на Маракани одиграли изузетно узбудљиву прву утакмицу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона, а том приликом гостујући навијачи одушевили су целу Србију. Заправо, не баш целу - јер се један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, разбеснео.

20. 08. 2025. у 12:23

Коментари (0)

ЗНАТНО НИЖА КАМАТНА СТОПА: Искористите специјалну понуду