КОШАРКАШИ СРБИЈЕ СЕ ПЛАСИРАЛИ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ! "Орлови" се вратили на највећу сцену, "Париз 2024" ће бити турнир за памћење!
Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се на Олимпијске игре чији је домаћин 2024. године Париз.

FOTO: FIBA.Basketball
То је епилог четвртфиналних мечева на Светском првенству у кошарци које је тренутно у току.
Од раније се знало да ће од 12 учесника олимпијског кошаркашког турнира један свакако бити домаћин, Француске, а да ће мечеви шампионата планете у "игри под обручима", у Манили, Окинава ситију и Џакарти, одлучити о још седам виза за Париз.
Рачуница је била јасна: на Олимпијске игре са Мундобаскета иде најбоље пласирана афричка селекција на Светском првенству 2023, најбоља азијска, најуспешнија из Океаније и две са америчких континената и две европске.
Јужни Судан се на Игре пласирао као тим из Африке који је најдаље догурао на овом шампионату, Јапан као нај-екипа Азија, Аустралија као представник Океаније, своје место у Паризу су обезбедиле и кошаркашке селекције Сједињених Америчких Држава и Канаде, а онда је остало да се види које ће то две европске репрезентације најдаље догурати.
Подсетимо, на прошлим Играма наших кошаркаша није било јер су у финалу квалификационог турнира изгубили од Италије, а 2016. су "орлови" били сребрни - у финалу су изгубили од Американаца.
А ко ће још играти кошарку на мушком турниру на париским Играма?
Бонус видео: "НИСМО МНОГО ПРИЧАЛИ..." Милутинов после пласмана у полуфинале Мундобаскета
Препоручујемо

ОТКРИВЕНО! Ево шта је Новак Ђоковић послао Белорускињи Арини Сабаленки усред Ју-Ес опена
05. 09. 2023. у 09:24

СРБИЈА ПРОТИВ КАНАДЕ У ПОЛУФИНАЛУ МУНДОБАСКЕТА! Лука Дончић и Словенци испали са Светског првенства
06. 09. 2023. у 14:15 >> 16:35

ОБОЈЕ ЖЕЛЕ У ЛИГУ ШАМПИОНА: Астон вила је јури преко Премијер лиге, док "певци" одмарају екипу за финале Лиге Европе
ЗНА се коме је шта потребно у обрачуну Астон виле и Тотенхема који укрштају копља на "Вила парку" од 20.30.
16. 05. 2025. у 07:35

"ТАЈ ЧОВЕК МИ ЈЕ УНИШТИО ДЕО ЖИВОТА!" Горан Иванишевић се појавио у Београду
Некада врхунски тенисер а сада тренер, Горан Иванишевић, дошао је у Београд.
15. 05. 2025. у 19:00

ПРЕМЕШТЕНИ БАТИНИ ПОСМРТНИ ОСТАЦИ: Није више у Алеји - остварила му се велика жеља, ево ГДЕ сада почива
ВЕЛИМИР Бата Живојиновић био је један од највећих глумаца на просторима некадашње Југославије. Многи су га поштовали и ван Србије. Добитник је бројних признања, многим младим глумцима је био узор.
15. 05. 2025. у 12:10
Коментари (1)