ИСТОРИЈСКИ ЛЕТ: Авион "Михајло Пупин" кренуо по кошаркаше Србије

Дарко Николић
Дарко Николић

10. 09. 2023. у 21:47

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, али је играма и понашањем одушевила све у отаџбини. Сада је на ред дошао повратак. И то посебан.

ИСТОРИЈСКИ ЛЕТ: Авион Михајло Пупин кренуо по кошаркаше Србије

Twitter / Goran Vesic

Авион компаније Ер Србија,  “Михајло Пупин” кренуо је у Манилу по наше хероје, репрезентативце Србије у кошарци. 

- Биће то уједно и први лет између Србије и Филипина, међусобно удаљених скоро 10.000 километара. Још једном честитамо нашим момцима на сјајној игри и борби за српски грб.  Ви сте наши шампиони! - поручио је Горан Весић, министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Републике Србије.

Подсетимо, у драматичном финалу Мундобаскета 2023. Немачка је победила Србију, а повратак "орлова" очекује се у уторак у касним вечерњим сатима.


Светско првенство у кошарци 2023 - финале - статистика

Србија - Немачка 83:77 (26:23, 21:24, 10:22, 20:14)

Србија: Аврамовић 21, Богдановић 17, Давидовац 2, Добрић, Гудурић 4, Н. Јовић 9, С. Јовић 3, Маринковић 9, Милутинов 2, Петрушев 10, Ристић није играо, Симанић није играо

Немачка: Бонга 7, Гифи, Холац, Крамер, Ло, Обст 7, Шредер 28, Тајс 2, Тиман, Фоигтман 12, Ф. Вагнер 19, М. Вагнер 8

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОКЛЕ ВИШЕ ОВО БЛАМИРАЊЕ? Јунајтед је пао на прениске гране и неко мора да одогвара за то

ДОКЛЕ ВИШЕ ОВО БЛАМИРАЊЕ? Јунајтед је пао на прениске гране и неко мора да одогвара за то

НАКОН срамотне елиминација из Лига купа од стране четвртолигаша Гримзбија, Манчестер јунајтед се окреће обавезама у првенству где ће лошу атмосферу унутар клуба са "Олд трафорда" покушати да искористи Барнли (16.00).

30. 08. 2025. у 07:20

ХАОС НА КОНФЕРЕНЦИЈИ! Светислав Пешић беснео: Каква су то питања, бре, ајде?! Немој да чујем више то!

ХАОС НА КОНФЕРЕНЦИЈИ! Светислав Пешић беснео: Каква су то питања, бре, ајде?! Немој да чујем више то!

Европско првенство у кошарци, Евробаскет 2025, настављено је уз бурну утакмицу Србија - Летонија, а селектор "орлова" Светислав Пешић је потом одржао конференцију за штампу која је била бурнија него иједна његова пре.

30. 08. 2025. у 19:32 >> 19:54

Коментари (0)

ХАОС НА КОНФЕРЕНЦИЈИ! Светислав Пешић беснео: Каква су то питања, бре, ајде?! Немој да чујем више то!