"ОСТАВИТИ ГА НА МИРУ!" Председник Денвера објаснио зашто је добро што Никола Јокић није играо за Србију на Мундобаскету
Никола Јокић и Денвер нагетси су дочекали званични почетак припрема за нову НБА сезону, а на окупљању је говорио и извршни директор, уједно и председник клуба, Џош Кроенке.
Youtube / Nuggets
Он је на занимљив начин говорио о томе зашто нико из клуба није желео да превише комуницира са Јокићем током лета, у коме је двоструки најбољи играч најјаче лиге, а МВП недавног финала, решио да не игра за Србију на Светском првенству (на коме су "орлови" дошли до сребра).
- Јуче смо разменили поруке први пут после неколико месеци. И њему сам рекао... ма, ево, замислите само колики терет је он носио у ових неколико претходних сезона. И цела екипа је, наравно, али он посебно. Све време је играо најбољу кошарку на свету. Добио је две МВП награде у низу, требало је и трећу, бар по мени, али терет који то доноси, и физички и психички, а нарочито у његовом случају када је на дужи временски период био без Џамала Мареја и Мајкла Портера јуниора, тежина тог задатка је била нестварна. Чуо сам баш тренера (Мајкла) Мелоуна на радију како је рекао нешто слично, (овог лета) смо га, на неки начин, оставили на миру. Било је дивно, као што сам њему послао у једној јучерашњој поруци, видети га... шта год да је оно радио: скакао уназад са гуменог чамца у реку, играо по концертима са друштвом, уживао у животу.... Јер, на највећој сцени коју кошарка има, ред је да свет сазна каква је личност Никола Јокић. А ја мислим да је он невероватно посебна особа. И, за њега је тај одлазак из кошарке да би био са породицом, пријатељима, то поновно спајање са оним што он у својој суштини јесте, чист добитак, баш као што је и за нагетсе, али и за кошарку у целини. Јер, враћа се свеж - рекао је Џош Кроенке.
Када почиње НБА лига?
НБА лига "почиње" овог понедељка тренинг камповима, тј. мини-припремама екипа, а 5. октобра "крећу" предсезонске утакмице.
Такмичарски део НБА сезоне почиње 25. октобра. Отвориће га у Денверу Јокићеви нагетси и то дербијем против Лос Анђелес лејкерса. Истог дана састаће се Голден Стејт - Феникс, али у каснијем термину.
А ако вам се кошарка свиђа, НБА као њен саставни део, као и све што у њој раде Никола Јокић и Денвер, али и не само они већ и сви остали српски и други асови, пратите их на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
ПАДА ОДЛУКА! Може ли Новак Ђоковић да престигне Роџера Федерера и Рафаела Надала?
01. 10. 2023. у 15:44
СЕДАМ НЕДЕЉА ДО ИСТОРИЈЕ: Новак Ђоковић и рекорд о коме бруји цео свет
02. 10. 2023. у 08:18
ПАРТИЗАН ТО НИЈЕ ЗАОБОРАВИО ГРАДСКОМ РИВАЛУ: Црно-бели желе да освете Брђанима за оно што се десило у првом делу сезоне
ДЕРБИ 29. кола Суперлиге стадиона биће одигран на "Стадиону Партизана" где ће црно-бели од 19 часова угостити градског ривала, екипу Чукаричког.
05. 04. 2026. у 07:00
ЦЕЛА БОСНА У ШОКУ! Ево шта је урадио Јусуф Нуркић кад је чуо да је са супругом погинуо српски свештеник Ненад Митрић, а троје деце повређено
Српска православна црква остала је затечена када су се појавиле вести да је њен свештеник Ненад Митрић, са супругом Недељком, погинуо у тешкој саобраћајној несрећи, а да је том прилиом повређено њихово троје врло младе деце. Та вест је стигла и до НБА лиге, до тамошњег аса Босне и Херцеговине, Јусуфа Нуркића.
04. 04. 2026. у 18:06
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)