ПАРТИЗАН СЕ РАЗГОРОПАДИО: Евролига дочекала црно-бели одговор, и то на гостовању

Новости онлине

12. 10. 2023. у 21:44

КОШАРКАШИ Партизана дошли су до прве победе у Евролиги ове сезоне, пошто су победили Асвел у гостима са 62:88 (13:17, 16:26, 16:29, 14:16).

EuroleagueTV

Партија коју су пружили изабраници Жељка Обрадовића може да радује све којима је црно-бела боја у срцу. Заиста су у свим сегментима надиграли домаћи тим.

Био је Партизан ослабељен на овој утакмици. У хотелу је остао Огњен Јарамаз који се није осећао добро, Тристан Вукчевић није ни допутовао у Француску, док су Матеуш Понитка и Балша Копривица тек у 29. минуту први пут крочили на паркет дворане "Астробал".

Ипак, ништа од овога није помогло играчима Ти Џеја Паркера да осим неколико уводних минута на било који начин запрете екипи из Београда.

Одлично су изабраници Жељка Обрадовића отворили утакмицу. Константно су држали предност која је први пут двоцифрена била почетком друге четвртине - 16:26. Од тог момента домаћин је само једном успео да спусти заостатак на једноцифрен.

Оно што може да радује све у Партизану је доста лаких поена које постигао у првом полувремену, али и током целе утакмице. Гости су осам поена постигли из украдених лопти у првих 20 минута и то је нешто што сваки тренер воли да види.

Иако шут за три поена није служио "парни ваљак" - 4/19, успели су разноврсном игром да дођу до убедљиве победе, прве у гостима али и уопште у Евролиги ове сезоне што може да буде велики ветар у леђа пред наренде изазове који су веома велики.

Следеће недеље на програму је прво дупло коло. Партизан најпре 17. октобра дочекује Барселону (18.30), потом два дана касније гостује Олимпијакосу (20.15).

Најефикаснији код победника био је Џејмс Нанели са 17, пратио га је Зек Ледеј са 13. У пораженом тиму најбољи је био Френк Џексон са 16, Тимоти Луваву-Кабаро је додао 10.

Београђани су сада на учинку 1-1, док је Асвел уписао и други пораз, те још увек мора да чека на први трујумф.

Асвел - Партизан 62:88 (13:17, 16:26, 16:29, 14:16)

Дворана: "Астробал". Гледалаца: 5.437. Судије: Роберт Лотермозер (Немачка), Емин Могулкоч (Турска) и Јосип Радојковић (Хрватска).

Асвел: Скот 9, Ли 6, Кауди 3, Ловерњ 3, Луваву 10, Е. Џексон 5, Де Коло 4, Егбуну 6, Ф. Џексон 16, Фал, Ендијаје, Јаков.

Партизан: Ледеј 13, Аврамовић 4, Копривица 4, Пантер 11, Смаилагић 12, Нанели 17, Трифуновић 3, Анђушић 8, Доужер 6, Понитка 2, Камински 8.

Четврта четвртина: Асвел - Партизан 62:88

40' - Последњи кош на утакмици постигао је Ален Смаилгаић и тако потврдио велику победу црно-белих.

39' - Едвин Џексон је поентирао уз фаул Анђушића. Погодио је бивши играч Будућности и додатно бацање.

38' - Ловерњ се уписао у стрелце и то тако што је погодио тројку, а све што је шутнуо испод коша до сада је промашио.

36' - Сјајна акција и закуцавање из контре Копривице. И Асвел је успео да поентира из контре пошто је Ли украо лопту и лако поентирао.

34' - Уписао се и Копривица и самим тим су се сви играчи Партизана су постизали поене на овој утакмици.

33' - Де Коло је дошао до првих поена из игра, а потом и Понитка после асистенције Трифуновића. Тајм-аут је затражио Паркер.

32' - Лепу центарску технику показао је Егбуну и поентирао преко Копривице. Прве поене у последњем кварталу постигао је Нанели и то је била тројка.

31' - Доста среће имао је домаћи тим. Луваву је погодио шут са полудистанце иако се чинило да ће изгубити лопту.

Трећа четвртина: Асвел - Партизан 48:72

30' - У овим тренуцима и једни и други поентирају искључиво са линије пенала. Одужила се због тога трећа четвртина.

29' - Егбуну је други пут узастопно снажно закуцао. Тек сада је Матеуш Понитка добио прилику да заигра на овој утакмици. Де Коло се уписао у стрелце и то са линије пенала.

28' - Један добар напад после дужег времена одиграо је Асвел. Џон Егбуну је остао сам и снажно је закуцао. Одлично се снашао Смаилагић и успео је да поентира.

27' - Сјајно трчи Партизан контре, сада је Аврамовић дошао до лаких поена. Права рапсодија црно-белих. Ти Џеј Паркер је звао тајм-аут, али не зна шта више шта да каже својим играчима који играју веома лоше.

25' - Стигао је Нанели до нових поена. Потом је Смаилагић још једном поентирао под фаулом и сада је био прецизан са црте.

24' - Промашио је Смаилагић тројку, али Ледеј све сјајно пратио и снажно закуцао. Потом је поентирао и једном руком под кошем ривала.

23' - Још једном је Џексон био прецизан у шуту ван линије 6,75 и то под фаулом Пантера. Реализовао је и додатни пенал.

22' - Одлична игра 2 на 2 Пантера и Смаилагића. Центар Партизана је поентирао уз фаул, наградио се и погођен бацањем. Другу тројку за Асвел постигао је Џексон.

21' - Први напад гости нису реализовали. На другој страни Ли је промашио полагање. Пантер је на другој страни извукао три слободна бацања услед фаула Лувавуа. Капитен гостујућег тима је био сигуран.

Друга четвртина: Асвел - Партизан 29:43

20' - Чекао је Партизан стрпљиво шансу за поентирање и она је дошла у последњој секуди преко Алексе Аврамовића који се на овај начин уписао у листу стрелаца.

20' - Опет је Џексон кренуо снажно на продор и поентирао је и то уз фаул Доужера. Потом је био прецизан и са линије пенала. Партизан ће имати 23 секунде за последњи напад, али тек после тајм-аута Жељка Обрадовића.

19' - Још једном до лаких поена долази Камински. На другој Френк Џексон поентира из другог напада.

МОМЕНАТ КАДА СУ СЕ СВИ "ГРОБАРИ" УХВАТИЛИ ЗА ГЛАВУ: Велики пех црно-белих на мечу Асвел - Партизан!

19' - Велику грешку направио је Асвел, искористили су то гости да поентирају преко Каминског. Опет је минут одмора морао да позове Ти Џеј Паркер.

18' - Лош напад је одиграо домаћин, али успео је некако Луваву да изнуди два бацања, пошто га је на шуту фаулирао Камински. Бивши играч Меге је био оба пута прецизан.

17' - Пробио је Луваву одбрану ривала и успео да изнесе продро до краја. Анђушић се потом опет изборио за нове пенале и сада је био стопроцентан.

17' - Смушен напад су одиграли црно-бели, али успео је Анђушић некако да поентира. Потом је Френк Џексон направио неспортски фаул над Анђушићем који је погодио оба бацања.

16' - Лувалу је украо лопту Пантеру и лако поентирао, иако делује да је капитен Партизана био фаулиран. Да ствар буде још гора он се пожалио на повреду и остаје да се види да ли ће моћи да игра. Одмах је Жељко Обрадовић реаговао тајм-аутом.

15' - Сјајан напад црно-белих. Камински је видео Трифуновића у корнеру, а овај се подигао на шут и погодио је. Асвел поентира само преко Скота у овом периоду.

14' - Узео је тежак шут Пантер и погодио преко Лувавуа, потом је Анђушић истрчао контру, видео га је Пантер и омогућио му лаке поене. Први пут гости имају двоцифрену предност - 16:26.

13' - Скот је покупио офанзивни скок и успео да поентира уз фаул Смаилагића. Био је бивши играч Филаделфије прецизан и са линије пенала.

12' - Први пут је Партизан отишао на +9 - 13:22 после закуцавања Доужера. Одмах је тајм-аутом реаговао Ти Џеј Паркер.

11' - Добро отварање другог периода за црно-беле. Доужер је погодио шут са полудистанце. За домаће није био прецизан Кауди. Ледеј се потом изборио за два слободна бацања, али је био половичан.

Прва четвртина: Асвел - Партизан 13:17

10' - Кауди је остао сам у левом корнеру и био је прецизан ван линије 6,75. Први квартал је промашајем у шуту за три поена окончао Парис Ли.

9' - Играло се растрзано на обе стране у последња два поена. Серију без поена прекинуо је Пи Џеј Доужер са линије пенала.

7' - Пантер је промашио отворену тројку, али добро се поставио Камински и из офанзивног скока вратио лопту у кош. Домаћи тим је дуго без поена.

6' - Аврамовић је видео да је Пантер сам у контри, добро га је упослио, а овоме није било тешко да дође до првих поена из игре. Одличан напад гостију из тајм-аута. Аврамовић је упосалио Каминског за лако закуцавање - 10:13.

ЕуролеагуеТВ

5' - Заспала је одбрана Партизана, искористио је то Ли и лако поентирао. На другој страни Кевин Пантер се са линије пенала поентерски увео у утакмицу.

4' - Асвел је први пут повео после поена Скота из прдора. Ледеј је сјајно истрчао контру и дошао до нових поена. За сада је најрасположенији играч гостујуће екипе.

3' - Џексон се уписао у стрелце за домаће. Ледеј је потом погодио прву тројку на утакмици. Био је прецизан из десног корнера. Потом је и Скот погодио шут са полудистанце преко Каминског.

2' - Прве поене на утакмици постиже Нанели. Остао је празан рекет домаћина, искористио је то бек црно-белих и лагано отишао до коша.

1' - Меч је почео. Пре подбацивања лопте био је минут ћутања у част преминули у рату између Израела и Палестине. Асвел је имао први напад који није искористио Луваву, он није прецизан за три поена. На другој страни далекометни шут није погодио ни Пантер, као ни Камински из поправног.

Асвел меч креће у саставу: Парис Ли, Френк Џексон, Мајк Скот, Тимоти Луваву-Кабаро и Џон Егбуну. За Партизан почињу Алекса Аврамовић, Кевин Пантер, Џејмс Нанели, Зек Ледеј и Френк Камински.

18.44 - Француски клуб се пред меч сусрео са великим проблемом и остаје да се види да ли ће то утицати на изабранике Ти Џеја Паркера: ОВО НИСУ НИ САЊАЛИ ДА ЋЕ ДА СЕ ДЕСИ: Асвел у "гига"-проблему пред меч са Партизаном

Уочи меча:

Обе екипе желе да упишу премијерну победу у елити ове сезоне. Француски клуб је изгубио у Београду од Звезде (94:73) и сада ће покушати да одбрани домаћи терен против веома квалитетне екипе и актуелног шампиона АБА лиге којег са клупе предводи најтрофејнији европски тренер Жељко Обрадовић.

Када је у питању први меч ни једни ни други не могу да се похвале баш добрим шутем. Асвел је за три шутирао 9/25 (36%), за два 17/29 (58,6%), док су слободна бацања била веома лоша - 12/21 (57,1%).

Партизан је у Тел Авиву за три поена шутирао 5/17 (29,4%), учинак за два је био 26/39 (66,7%), а са линије пенала 14/18 (77,8%). Црно-бели су познати као сјајна нападачка екипа и проценти су сигурно слабији него што су навијачи навикли.

Вреди поменути да ће за Асвел играти двојица бивши играча "парног ваљка", Жофри Ловерњ и Борис Дало. Први је чак био и капитен клуба и пред меч је истакао да ће овај сусрет за њега бити емотиван.

- Није баш морало тако да буде, али то је кошарка. Емоција ће бити, ту нема дилеме. Сви знају шта осећам када неко помене Партизан, шта је тај клуб урадио за мене, позната је и моја љубав према Србији, али у четвртак, као професионални кошаркаш, покушаћу да оставим емоције по страни. Да ли ћу успети, видећемо - рекао је Ловерњ.

Утакмица у дворани "Астробал" почиње у 20 часова.

БОНУС ВИДЕО: ЈУНАК МУНДОБАСКЕТА: Алекса Аврамовић о новој сезони КК Партизан

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА! Српски навијачи су узели бубањ, а онда... (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија своју утакмицу одлуке, са Данском, није решила како је прижељкивала. Ипак, Срби су поново привукли велику пажњу на ЕУРО 2024, и то због понашања навијача "орлова".

26. 06. 2024. у 12:52

О ОВОМЕ СЕ НЕ ПРИЧА: Рођак Луке Модрића био мајор у Крајини - Јово сведочио у Хагу против Готовине (ФОТО)

ФУДБАЛЕРЕ Хрватске неколико секунди делило је од осмине финала Европског првенства које се ове године одржава у Немачкој, али се онда све распало у осмом минуту надокнаде.

25. 06. 2024. у 20:15