ЗВЕЗДА ДОСАД НИЈЕ БИЛА ОВАКО МОЋНА! Фенербахче нокаутиран у Арени

А. И.

14. 11. 2023. у 22:34 >> 22:48

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су велику победу над Фенербахчеом у осмом колу Евролиге. У препуној Арени славили су црвено-бели резултатом 87:56.

Фото Танјуг/АП

Изгубили су у уводу меча Шабаза Нејпира црвено-бели, а у завршници треће деонице и Јага дос Сантоса, али је домаћин сјајном тимском игром успео да упише важну победу, понајвише захваљујући одличном протоку лопте и шуту за три поена.

У уводу прве четвртине незгодан ударац у нос добио је Шабаз Нејпир, завршио је на клупи Американац, прве и незваничне прогнозе су да је сломио нос. Као замена одличну ролу приказао је Јаго дос Сантос.

Погодио је две тројке Бразилац и одлично проигравао Џоела Боломбоја, коме је набацио неколико атрактивних лоб додавања, а руски кошаркаш украјинског порекла убацио је за мање од осам минута чак 10 поена.

Где је стао Дос Сантос у првој, наставио је и у  другој деоници. На старту је преко руке погодио за три поена. Донео је на тај начин прву двоцифрену предност домаћину. Надовезао се на одличан шут и Милош Теодосић, а предност домаћина је расла и до 35:19.

Занимљиво је да су црвено-бели другу деоницу добили резултатом 20:10, и на полувремену су отишли уз осетну предност

Не само да је Звезда одржавала стечену предност, већ ју је у последњим секундама увећала до, тада, максималних + 20. Две тројке је погодио расположени Милош Теодосић, уз још неколико бравура у рекету, а још једну главобољу имао је Јанис Сферопулос пред последњих 10 минута.

Јаго је незгодно пао у последњем минуту треће деонице при проигравању Митровића. Помогли су му да изађе са терена, деловало је да има проблема да се ослони на десну ногу.

Сјајно су Тоби и Давидовац отворили последњу деоницу, подигли су црвено-беле на 26 поена предности. То није било све, на четири минута пре краја на семафору је стајало 78:48.

Иако без Нејпира и Дос Сантоса, контролисала је Звезда игру до краја меча, те су црвено-бели уписали трећу победу у сезони.

ЗВЕЗДА - ФЕНЕРБАХЧЕ 87:56 (25:16, 20:10, 15:14, 27:16)

Црвена звезда: Лазаревић 11, Теодосић 18, Давидовац 3, Митровић 8, Нејпир, Тоби 3, Боломбој 14, Илић, Недовић 12, Гедраитис 7, Кузмић, Дос Сантос 11.

Фенербахче: Мотли 8, Хазер 2, Вилбекин 6, Папајанис 6, Махмутоглу 3, Хејс Дејвис 12, Биберовић 7, Гудурић, Дорси 3, Калатес, Мадар 3, Сестина 6.

40 - Разиграо се Лазаревић за 84:53. Мелик Махмутоглу враћа тројком испод 30 госте. Не слаже се са тиме Рокас Гедраитис, погађа нову тројку - 87:56

38' - Погађа Биберовић тројку, за два уписује се Гедраитис, а Тарик Биберовић још једном везује поене за 80:53

36' - Сјајан Недовић, погодио је тројку на проигравање Давидовца. У наставку су натерали на грешку госте и поново освојили лопту - 76:48. Недовић је био највиши у скоку и 12. поеном подигао домаћина на 78:48.

35' Уз одличан проток лопте Стефан Лазаревић је уписао и седми поен - 73:46.

34' Погодио је за три и Лазаревић. Била је то 11. тројка вечерас за домаћина. Покушао је да врати Мадар, није успео 71:46.

33' Јам Мадар је одлично проиграо Папајаниса 68:44.

32' Мајк Тоби је погодио тројку за прве поене. Надовезао се и Дејан Давидовац - 68:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 15:14

30' Још једном из рукава вади полагање Теодосић 58:40. Сјајну акцију 10 секунди до краја одиграо је Јаго дос Сантос за Луку Митровића који је имао отворен пут ка кошу. Повредио се сада и Бразилац. Помогли су му да изађе са терена.

28' Четврта тројка, шеснаести поен Милоша Теодосића. Кад год је вечерас било потребно некадашњи репрезентативац Србије је био на висини задатка - 56:38.

27' Боломбој постиже поене ниоткуда за 53:38

24' Најџел Хејс Дејвис још једном погађа тројку, његов десети поен за 49:34. Надовезао се Нејтан Сестина - 49:36

23' Мотли уписује нове поене за госте - 47:31. Уследио је одличан одговор Луке Митровића.

22' Ипак, Јаго дос Сантос уписује нове поене за црвено-беле - 47:29.

21' Хејс Дејвис тројком отвара друго полувреме - 45:29.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЗВЕЗДУ: Плејмејкер црвено-белих завршио у болници.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 20:10

- Морамо да наставимо са добром одбраном. Да зауставимо њихову нападачку игру. Шабаз Нејпир је у болници, сломио је нос, рекао је Сферопулос.

20' Деловало је да је Боломбој у безизлазној ситуацији, погодио је Недовић за три на повратни пас. Одговорио Тејлор Дорси - 43:26. Сјајно, Боломбој завршава полувреме лаким поенима.

19' Ослободио се Мадара Теодосић, потом је погодио тројку, а након тога Турци губе лопту 40:23.

18' Одговорио је Мотли са два лака поена.

17' Са пенала је два пута био сигуран Теодосић - 37:21.

14' Тражио је домаћин џеленџ, био је у праву. Преиначиле су одлуку судије и лопту дале Звезди. На другој страни Лазаревић одличан - 32:19. Са преко 10 метара погодио је тројку Милош Теодосић за 35:19.

13' Из рудника је ископао поене Теодосић, а на другој страни Вилбекин погодио је за три - 30:19.

12' Сјајан за три Дос Сантос. Погодио је вечерас трећу тројку за свој девети поен и прву двоцифрену предност црвено-белих 28:16.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 25:16

10' Губи лопту Јаго, на другој страни Недовић прави фаул. Готово уз звук сирене Милош Теодосић је бацио навијаче у делиријум, преко руке је погодио за три - 25:16

9' Јаго дос Сантос уз степ бек погађа тројку, без икаквих проблема бежи чуварима. Вратио је Скоти Вилбекин 22:16.

8' Још два пута је Боломбој погодио са пенала, убацио је за 8 минута 10 поена 19:11 - одговорио је флоутером Хејс Дејвис.

7' Џоел Боломбој је фаулиран, сигуран је са пенала био два пута - 17:11.

6' Прву тројку за госте погодио је Јам Мадар - одмах одговор стиже Јага дос Сантоса 15:9. У рекету доста проблема имају црвено-бели да укроте Џонатана Мотлија.

4' Мотли поентира, користи нервозну игру у нападу домаћина. Уследила је добра одбрана Митровића, па атрактивно провлачење лопте кроз ноге Јага дос Сантоса, а онда Митровић поентира, као и у наредном нападу, поени Луке Митровића након добре одбране - 10:6. Још једна добра одбрана и закуцавање Боломбоја - 12:6.

3' Нејтан Сестина након тога лагано поентира - 6:4. Одличну одбрану одиграо је Боломбој.

2' Сјајан је био и Немања Недовић, лагано је положио. Док је Шабаз Нејпир добио лакат у нос, те је након медицинске помоћи напустио терен. Прве поене за госте постигао је Најџел Хејс Дејвис, а онда на другој страни Дос Сантос сјајно баца али-уп пас за Боломбоја - 6:2

1' Мотли је био непрецизан у првом нападу. Гедраитис сјајан на другој страни - 2:0

20.20 - Црвена звезда објавила је да је Београдска арена распродата за овај меч

19.48 - Екипа црвено-белих је стигла на место одигравања сусрета:

УОЧИ МЕЧА

Тежак "дупли програм" је пред Црвеном звездом. Црвено-бели дочекују турског великана после тесног пораза у Барселони и само два дана пред дуел са Олимпијакосом у Пиреју.

Никако Црвена звезда да ухвати прави ритам у Евролиги, а утакмица против Фенербахчеа прилика је за екипу Јаниса Сферопулоса да упише нови тријумф пред домаћим навијачима.

Фенер је недавно гостовао у Београду, где је поражен од Партизана, а сада ће на истом месту, у београдској Арени, играти против другог вечитог ривала.

Буран викенд у Задру, који је почео нападима на новинаре и финкционера клуба са Малог Калемегдана, успешно је окончан победом у дворани "Крешимир Ћосић", па црвено-бели у бољем расположењу очекују гостовање турског тима. Али...

Тренер Сферопулос има проблема са повређеним играчима, пошто у последњих неколико дуела није могао да рачуна на Бранка Лазића, Адама Хангу и Марка Симоновића.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ: Сверопулос: Фенер има играче који могу да нас "убију"

Фенербахче је тим који је направљен да оде на фајнал-фор. После неколико утакмица заједно морамо да играмо добру одбрану и више у систему. Фенер има играче који могу да вас 'убију' ако их не браните добро. Што се тиче напада, морамо да играмо заједно и пронађемо најбоља решења. Морамо да читамо ситуације и узмемо оно што нам се пружа. Лазић и Ханга су још ван строја", истакао је Сферопулос пред дуел са турским тимом, рекао је тренер Звезде.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

НОВАК ЂОКОВИЋ МОРАО ДА ПРЕКИНЕ ТРЕНИНГ! Оно што је потом урадио - запрепастило је многе (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. Пред први меч, заказан баш за овај уторак, изашао је на помоћни терен да би се загревао, али је тренинг морао да прекине. Уследила је антологијска сцена.

02. 07. 2024. у 14:10