НОВОСТИ УЖИВО ИЗБОРИ 2024 СА ЛИЦА МЕСТА

ВЕЛИКИ БРАТ СЕ НАЉУТИО: Крај Звездине победничке серије у сусретима са Олимпијакосом

В. Прерадовић

16. 11. 2023. у 22:42

ВЕЛИКОМ брату је дозлогрдио терор мањег у претходне две сезоне. Након четири узастопне победе над Олимпијакосом, Црвена звезда је у поклекла у Пиреју и уписала шести пораз у досадашњих девет евролигашких мечева - 88:83.

Ретке су прилике када дворана „Мира и пријатељства“ оправдава своје име. Утакмице са Звездом су увек мирне и пријатељске, таква је била и игра у првом полувремену. Скоро без фаулова, текла је течно са великим бројем тројки погођених на различите начине. Црвено-бели углавном из индивидуалних кретњи ефикасног Недовића, Теодосић је два пута казнио немарну одбрану на блоковима, Митровић и Тоби вредно скупљали офанзивне скокове из којих је Сферопулосов тим стигао до осам поена предности у другој четвртини.

Тада је Барцокас на терен вратио Фала, џина у рекету око кога се вртео комплетан напад Олимпијакоса. Одбрана црвено-белих скупљала се када прими лопту, са висине од 220 центиметара лако спази слободне играче и сервира им небрањене шутеве ван линије 6,75. Домаћин је серијом 10-0 преузео вођство, које је у првом делу утакмице константно прелазило с једне на другу страну. Упркос томе што су у првом полувремену убацили 44 поена, црвено-белима је недостајало креативности у нападу и оштрине у одбрани.

Друго је почело по укусу Олимпијакоса. Тврдо, физички исцрпљујуће, са силасцима у дубоко окно да се ископају неки кошеви. Теодосић је добио фластера као у рукомету, морао је ударнички да ради како би уопште примио лопту, Јаго није успевао да квалитетно осмисли напад црвено-белих, који су за првих седам и по минута треће четвртини постигли само три поена! Светло је укључио Теодосић тешком тројком у тренутку када се домаћин, који такође није блистао у нападу, одвојио на десет разлике.

ОДЛУЧИЛА ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

ТРЕНЕР Црвене звезде Јанис Сферопулос:

- Трећа четвртина је била одлучујућа. У нападу смо били веома лоши, недостатајало нам је и агресивности у одбрани. Успели смо да се вратимо у утакмицу, у последња два-три минута имали смо отворене шутеве и један контранапад. Могли смо боље да то искористимо.

Тренер Олимпијакоса Јоргос Барцокас:

- Две веома тешке утакмице ове недеље, ову смо добили нешто лакше. Требало је боље да контролишемо меч, Звезда се вратила, али има невероватно талентоване играче као што су Недовић и Теодосић. На крају дана, важна је победа.

У последњој деоници црвено-бели су успели да изађу из собе у којој их је закључао братски клуб у претходној, али су потрошили толико снаге у обијаању врата да им није преостало за одбрану. Олимпијакос је поентирао практично без икаквог отпора, тројкама Папаниколауа и Питерса стигао до плус 15 средином завршне деонице. Помислио је да је ставио тачку на губитнички низ у сусретима са београдском копијом, Недовић, Јаго и Теодосић су мислили другачије. Тројкама су приближили Звезду на минус четири, али смо у последњем минуту видели копију завршнице меча са Барселоном. Лоша решења у нападу и техничка грешка Недовићу због преступа у брањењу извођења лопте из аута, већ виђено у поразима црвено-белих од почетка сезоне.

ОЛИМПИЈАКОС 88

Ц. ЗВЕЗДА 83

ДВОРАНА „Мира и пријатљества“. Гледалаца: 10.000. Судије: Латишевс, Травицки, Радојковић.

ОЛИМПИЈАКОС: Вокап 6 (8 ас), Кенан 15 (4/7 за три), Лунцис 3, Ларенцакис 7, Розаекас, Папас, Фал 14 (14 ск), Папаниколау 11 (5 ас), Браздеикис 2, Питерс 28 (5/7 за два, 4/8 за три), Сикма 2, Танулис.

Ц. ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 15 (4/7 за три, 4 ас, 3 ск), Давидовац 5, Митровић 8 (5 ск), Тоби 7 (4 ск), Боломбој 7 (4 ск), Илић, Недовић 26 (4/8 за два, 5/12 за три, 4 ас), Гедраитис 6 (3/4 за два, 0/5 за три), Кузмић, Дос Сантос 9 (3/4 за три, 3 ас).

20:23, 25:21, 19:9, 24:30