МИЦИЋ, ИСКРЕНО: "Нажалост, у модерној кошарци не можете да будете само креатор"
ТРЕЈД из Оклахоме у Шарлот, из тренутно најбољег тима Запада у један од најгорих Истока, дао је шансу Василију Мицићу да покаже да бивши МВП Евролиге има шта да каже и у најбољој лиги света.

FOTO: Tanjug/AP
Имајући у виду да су већ дуже одсутни главни играчи Хорнетса, Ламело Бол и Тре Ман, српски репрезентативац одмах је ускочио у стартну петорку и током фебруара просечно бележи 13,8 поена и 6,2 асистенције.
- Још покушавам да се пронађем - рекао је Васа за "Шарлот обзервер". - Мешавина разних околности отворила ми је много простора и дала велику минутажу. У исто време, ја сам играч у годинама, напунио сам 30, и на неки начин моја игра је већ обликована. Пет последњих година играо сам на исти начин, тако да није лако да се уклопим у тим који тражи више од креатора или додавача. Само покушавам да нађем баланс, да будем агресивнији, да постижем више поена и да истовремено играм на исправан начин.
Мицић је до сада показао да је више него способан да организује нападе Хорнетса, али верује да може више од тога.
- Трудим се да останем агресиван против противничких одбрана, да продирем у рекет и проналазим саиграче у најбољим позицијама. Када видим да има простора, идем на кош јер не желим да помисле да сам само додавач. Нажалост, у модерној кошарци више не можете тако да играте. Сваки дан радим на својим вештинама, чак и сада радим на истим стварима на којима сам радио када сам имао 20 година. Могу да будем све бољи у различитим стиловима игре и са различитих дистанци у шуту за три поена. Све што желим је да останем претња за противнике, кључно је да у свему том нађем баланс - рекао је Мицић.

ФЕНЕРОВИ НАВИЈАЧИ ОВО ЧЕКАЈУ 16 ДУГИХ ГОДИНА: Бенфика јури пето узастопно учешће у групној/лигашкој фази ЛШ
БЕНФИКА и Фенербахче одлучују у Лисабону о пласману у групну фазу Лиге шампиона, након што је први меч у Истанбулу завршен без голова.
27. 08. 2025. у 07:30

ТЕНИС У НЕВЕРИЦИ: Врхунска тенисерка зарађује и на сајту за одрасле, ево шта је још откривено о њој! (ФОТО)
Љубитељи тениса су, док траје Ју-Ес опен 2025 (US Open), остали затечени када су сазнали да је донедавна чланица Топ 100 на ранг листи Женске тениске асоцијације (ВТА) решила да поред "белог спорта" - зарађује и на чувеном сајту за одрасле.
27. 08. 2025. у 18:57

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЕВРОПИ: Откривени агенти, радили за Трампа - познато шта им је био план
ДАНСКА влада је опозвала отправника послова САД у земљи након што су обавештајне службе тамо откриле да најмање три америчка држављанина раде на "операцијама утицаја" на Гренланду како би земљу удаљили од Данске и приближили САД.
27. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)