МНОГО ВАЖНА УТАКМИЦА: Звезда стигла у Хрватску, Сферопулос би да избегне прошлогодишње скупо плаћено "клизање"

Дарко Николић
Дарко Николић

16. 03. 2024. у 16:36

Кошаркаши Црвене звезде допутовали су у Загреб где их у недељу од 18 часова очекује важна утакмица 23. кола АБА лиге - ривал је "стари знанац", Цибона.

МНОГО ВАЖНА УТАКМИЦА: Звезда стигла у Хрватску, Сферопулос би да избегне прошлогодишње скупо плаћено клизање

Foto: Tanjug


Меч се игра у дворани „Дражен Петровић“ а ова утакмица у којој ће првак Србије играти поново некомплетан (сада и без Јага Дос Сантоса) има изузетан значај јер би победом црвено-бели дошли близу обезбеђивања првог места током плеј-офа, односно предности домаћег терена све до краја борбе за регионалниу трон (који тренутно држи КК Партизан)

Екипа тренера Јаниса Сферопулоса ће у суботу увече тренирати у Загребу пред меч са ривалом са којим Црвена звезда има позитиван учинак (33-12), али је прошле сезоне баш у Загребу доживела пораз који ју је коштао првог места пред плеј-оф. Партизан је то искористио да, управо у мајсторици пред својим навијачима, дође до АБА пехара.

Овога пута црвено-бели имају много бољу позицију (само три регионална пораза, два више од првог пратиоца) али овој утакмици приступају са максималним опрезом.

- Очекује нас меч са изузетно талентованим тимом који има велики потенцијал. Цибона је екипа која има искусне играче али и групу врло младих, и играју са великим самопоуздањем и ентузијазмом. Као и увек, и то напомињем пред сваки меч у АБА лиги, психички морамо да будемо спремни, али и физички на терену да одиграмо утакмицу на нивоу и у складу са нашим стандардима у АБА лиги - рекао је Јанис Сферопулос.

Слично размишља и Звездин кошаркаш Стефан Лазаревић: 


-  Цибона је екипа која је ове сезоне у више утакмица показала свој велики таленат и квалитет. Играће свакако изузетно мотивисани, али без морања и оптерећења што је свакако позив више на опрезност. Сваког ривала у АБА лиги смо максимално уважавали и свакој утакмици приступали на исти начин, са жељом да одиграмо најбоље могуће. Имамо доста проблема са повређеним играчима, али је зато на свима нама који смо у тиму да пружимо максимум и дођемо до победе која нас доводи на корак од осигурања прве позиције пред плеј оф.

Екипа Звезде се одмах након утакмице у Загребу аутобусом враћа за Београд, а већ у среду је очекује први од два меча дуплог кола Евролие, са Панатинаикосом (20 часова, Арена).


Табела АБА лиге


На табели АБА лиге Звезда води са учинком 19-3, а следе Будћност (17-5), Партизан (16-6), Цедевита Олимпија (14-8), Задар (13-9), Мега (12-10) и остатак конкуренције. Цибона је десета са 8-14, а тачно половину својих победа остварила је у Загребу, укључујући и два последња тамошња наступа у регионалном првенству - против Крке и Студентског центра.

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДЕЛИЈЕ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.

24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

КРАЈ РАТА КОЈИ БЕСНИ? Ударна објава Трампа