МИЛАНО ДОБИО НБА ПОЈАЧАЊЕ: Миротић играо са њим у Чикагу, сада ће бити саиграчи и у Европи
Бивши НБА играч Дензел Валентин потписао је уговор до краја сезоне са Миланом, саопштио је италијански клуб.
FOTO: EPA
После 256 утакмица у најјачој лиги на свету и просека од 7 поена, 3,3 скока и 1,8 асистенција, 14. пик драфта 2016. играо је за Сиднеј кингсе ове сезоне.
Валентајн је једно време играо и са Николом Миротићем у Чикагу, тако да се ова два кошаркаша врло добро познају, што може бити олакшавајућа околност за бившег члана Сиднеја, како би се лакше привикао на европску кошарку.
После четири сезоне у Чикаго булсима, тиму који га је драфтовао, Валентин је играо и за Кливленд кавалирсе и Јуту џез.
Такође је играо у Г лиги са Мејн Селтиксима пре него што је отишао у аустралијски НБЛ и Сиднеј кингсе, са којима је просечно бележио 12,4 поена, 5,2 скока и 3,9 асистенција.
Валентина нема право да игра у Евролиги, пошто је истекао рок за регистрацију нових играча и он ће се такмичити само у италијанској лиги.
Препоручујемо
БОГДАНОВИЋ НЕ МОЖЕ САМ: ''Краљ'' Џејмс и Дејвис лако изашли на крај са Атлантом
19. 03. 2024. у 08:34
ЧЕТВРТИ ТРИПЛ-ДАБЛ У НИЗУ? Доминацији Николе Јокића нема краја!
ОЧЕКУЈЕМО ново сјајно издање најбољег кошаркаша данашњице чији Денвер нагетси дочекују Мемфис гризлисе (3.00).
11. 02. 2026. у 14:00
ТЕНИС ЈЕ ЗАТЕЧЕН: Новак Ђоковић дигао руке!
Најновије вести из тениса тичу се најбољег играча света свих времена.
11. 02. 2026. у 16:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)