ПАРТИЗАН НАЈБЛИЖИ ЦИЉУ: Фото-финиш шесторке за последње место у плеј-ину
ПЕСМА навијача Партизана одјекивала је "Ареном" дуго после срцепарајућег пораза од Реала у контексту прошлогодишње трауматичне плеј-оф серије, али и овогодишње драматичне потере за плеј-ин позицијом.
ФОТО: М. Вукадиновић
Продужени ехо поручио је црно-белима да уздигнута чела истрче циљну равнину и продуже евролигашку сезону бар за једну утакмицу.
Реалност је да је на шалтеру остала само једна карта, за седиште број 10, последње које води у доигравање за пласман у плеј-оф. Са Партизаном у реду стоји још пет тимова: Валенсија, Ефес, Милано, Бајерн и Жалгирис.
Повољна околност је предност српског представника у међусобним сусретима са свим конкурентима осим са Баварцима. Шпанску екипу савладао је у гостима и дочекаће је у последњем колу лигашког дела, из ове перспективе могуће и у пресудном мечу за продужетак наде за остварење циља, пробој међу осам плеј-оф учесника. Пре те утакмице, угостиће Олимпијакос 28. марта и срешће се у Берлину са "фењерашем" Албом 4. априла.
Најпростија рачуница је добити сва три меча, јер није вероватно да ће то поћи за руком и конкурентима.
- Рекао сам у свлачионици да имамо још три утакмице и ако их добијемо, не морамо да бринемо о неком другом сценарију. Морамо да урадимо све што је до нас - самоуверен је центар Партизана Френк Камински и на терену и у погледу перспективе тима у фото-финишу регуларног дела Евролиге.
Ако се не оствари тај идеалан сценарио све три победе до краја, пласман ће зависити од резултата других. Стога није наодмет завирити у распоред осталих учесника трке за десето место.
Бајерн има предност у мечевима са Партизаном, али и три изузетно тешке утакмице пред собом. На домаћем терену против Барселоне и Панатинаикоса, у гостима са Монаком. Валенсија гостује Макабију и Партизану, између та два меча дочекује Асвел. Ефес игра у Виторији са Басконијом, на азијској страни Истанбула са Фенербахчеом и у Београду са Црвеном звездом. Милано иде на ноге Жалгирису, потом у свом "Форуму" игра са Виртусом и на крају гостује Макабију. Литвански тим након меча са Миланезима путује у Монако и завршава причу у свом дворишту против Реала.
Навијачи учесника ове трке неретко сметну са ума колико је тежак пут од десетог места до плеј-офа. Добитник лутрије мора најпре да победи девету екипу у гостима, потом и пораженог из дуела седмог и осмог, такође ван своје куће.
Препоручујемо
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)