ШОК: Немања Бјелица завршио каријеру?

23. 03. 2024. у 17:06

Немања Бјелица, српски кошаракаш - освајач бројних медаља са репрезентацијом, добитник МВП признања Евролиге и НБА шампион са екипом Голден Стејт Вориорса, по свој прилици је завршио професиналну каријеру.

ШОК: Немања Бјелица завршио каријеру?

Фото: Евролига

Он је на Инстаграму, на коме се није оглашавао више од годину дана, објавио поруку:

"20 година - хвала ти, кошарко ".

Реченица "Хвала ти, кошарко", коришћена је неколико пута од стране највећих НБА асова када су завршавали професионалну каријеру, па је, изгледа, и српски мајстор игре под обручима решио да учини исто.

Ево и шта је одабрао за тај "опроштај":

Бјелица је јуниорске дане провео у Партизану, међутим када није успео да пређе у сениорски тим запутио у Аустрију где је наступао за Аркадију. После једне сезоне приметио га је Светислав Пешић и довео у Црвену звезду где је провео две сезоне и доживео праву кошаракашку афрмацију.

Потом одлази у Басконију где проводи три сезоне, а након доласка Жељка Обрадовића у Фенербахче доживљава зенит каријере. Ту је стекао и МВП признање Евролге и играо на фајнал фор турниру најквалитетнијег европског клупског такмичења.

После Фенера одлази у НБА где је играо за Минесоту, Скараменто, Мајами и Голден Стејт са којим се и окитио шампионским прстеном.

Након седам година у Америци, вратио се у Фенрбахче али су га бројне повреде омеле да пружи партије какве су се очекивале.

Бјелица је септембра прошле године потписао уговор са Црвеном звездом, као позајмљен играч Фенербахчеа. Током сезоне није поново заиграо за "црвено-беле", док је већ у новембру напустио Звезду.

Са националном селекцијом освојио је сребро на Европском првенству 2009. године, као и сребро на Светском првенству 2014. године

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић и говор саиграчима из репрезентације Србије који ће се памтити

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Жута хорда дебитује у нокаут фазу Лиге шампиона, ривал је прошлогодишњи финалиста

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: "Жута хорда" дебитује у нокаут фазу Лиге шампиона, ривал је прошлогодишњи финалиста

Путујући далеко изнад Арктичког круга, Интер вечерас гостује Боде глимту у првом мечу плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона. Норвежани су дебитанти у нокаут фази, али су већ показали да умеју да шокирају великане током групне фазе, тако да нас очекује веома занимљива утакмица на "Аспмира стадиону" (21.00).

18. 02. 2026. у 07:10

НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПРЕПАДАО БАРАКА ОБАМУ! Дибидус неочекивана сцена на НБА Ол-стар утакмици! (ВИДЕО)

НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПРЕПАДАО БАРАКА ОБАМУ! Дибидус неочекивана сцена на НБА Ол-стар утакмици! (ВИДЕО)

"NBA All Star". Чувене три речи које су, нажалост, последњих година значиле све само не истинско кошаркашко уживање, поново су привукле огромну пажњу. А Никола Јокић је био саставни део тог обновљеног спектакла.

15. 02. 2026. у 23:52

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Жута хорда дебитује у нокаут фазу Лиге шампиона, ривал је прошлогодишњи финалиста