СА "БРАТОМ" ЗА ЧАСТ: Кошаркаши Звезде дочекују Олимпијакос и полако се опраштају од Евролиге
ОСТАЛА је Црвена звезда 20. марта и дефинитивно без шанси да се пласира у плеј-ин Евролиге, мада се такав исход назирао и раније. Већ неко време јадрански вицепрвак у елитном такмичењу Старог континента игра само за престиж, а ни данашња (19.00) утакмица са Олимпијакосом неће бити ништа другачија. Са "мртве тачке", могао би да је помери само навијачки декор присталица оба клуба са братским везама.
ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић
- Играмо против екипе која је прављена за фајнал-фор. Имају искуство и квалитет, то је тим који се сада бори за предност домаћег терена у четвртфиналу. Имаћемо додатну мотивацију да последњу утакмицу пред нашим навијачима завршимо са добрим резултатом. Борићемо се најбоље што можемо да победимо - казао је тренер црно-белих Јанис Сферопулос.
Имаће Грк поново на располагању Милоша Теодосића и Јага Дос Сантоса, док се деби Треја Томпкинса одлаже за следећу недељу и окршај са Ефесом. Представљаће оба плејмејкера у ростеру освежење за црвено-беле против Олимпијакоса, који је тренутно први изнад плеј-ин црте и у Београд стиже са великим амбицијама.
Пола века највећег успеха
ПОВОДОМ прославе 50. годишњице од освајања Купа купова, 2. априла 1974, првог и за сада јединог европског трофеја у историји КК Црвена звезда, клуб је припремио специјалан догађај на утакмици против Олимпијакоса - од посебног дреса који је за ову утакмицу обогаћен једним детаљем, преко брошуре и плакета, до кратког програма на полувремену на коме ће се наћи и неки од актера финала из далеке 1974.
- Олимпијакос игра јако добро тимски, у оба смера играју као тим и то је највећа моћ. Ми не можемо да се само фокусирамо на једног или двојицу играча, јер више њих може да нам направи штету. Ако се опустимо два или три минута, можемо да будемо у великом заостатку, што може додатно да нам отежа посао. Наша константност је јако битна ствар, мораћемо да реагујемо као тим, да им не дозволимо лаке поене, такође нападачки да читамо њихову одбрану и будемо паметни у свим ситуацијама у које ће нас ставити - додао је Сферопулос.
Грчки стручњак је у два наврата спојио седам година крај клупе Олимпијакоса. Али, овог пута ће емоције оставити по страни.
- Када играш против свог некадашњег клуба, увек је посебно. Не може тек тако да се заборави то да си седам година био тамо. Али, сада сам у Црвеној звезди и даћу све од себе да направимо што бољи резултат - подвукао је Звездин тренер. n
Препоручујемо
ЗАКУВАЛО СЕ: Милан има прилику да се победом у великом дербију озбиљно приближи водећем Интеру!
ПОСЛЕ веома битне победе над Интером у "Дерби Дела Мадонини", Милан гостује Лацију у недељу увече са јасним циљем ,наставити потеру за вечитим ривалом у борби за титулу (20.45).
15. 03. 2026. у 07:30
УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију и Украјину - "уплела" се и Србија.
14. 03. 2026. у 21:45
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)