ПО ИСТОМ РЕЦЕПТУ: Ефес поново победио Фенер
Кошаркаши Ефеса су у само три дана успели и други пут да савладају Фенербахче на гостујућем терену. Овог пута је Ефес у оквиру 26. кола турског првенства славио 90:80 (22:19, 20:21, 20:23, 28:17).
Фото: Профимедиа
Кошаркаши Ефес боље су почели утакмицу. Повео је гостујући тим шест поена разлике, али је на крају четвртине Фенер успео да ублажи предност. У другој деоници је домаћин убрзо направио серију 7:0 и направио највећу предност, било је осам поена разлике у корист тима који предводи Шарунас Јасинкевичијус. Ефес је одговорио серијом 9:0 и поново дошао у предност, а до краја полувремена је уследила резултатска „клацкалица“.
Ништа претерано другачије није било ни почетком другог полувремена. Смењивала се предност, Ефес је у једном тренутку дошао до пет поена разлике, али је то било кратког даха, јер је Тарик Биберовић играо одлично и успео је да смањи предност ривала. У последњу четвртину је Фенер ушао са само једним поеном предности.
FOTO: N. Paraušić
Очекивала нас је узбудљива завршница, баш као и четири дана раније у оквиру Евролиге. Ефес је за нијансу боље отворио последњу деоницу, али се домаћин све време кошевима Биберовића и Хејс Дејвиса држао у игри, па је у сусрет у последња три минута ушао у узбудљиву завршницу. Фенербахче је, баш као и у мечу Евролиге, изгубио концентрацију у завршници утакмице, а Бобуа је тешким шутем за два на нешто више од минут до краја донео предност Ефесу од осам поена разлике.
Најефикаснији у победничком саставу били су Ларкин и Османи са по 22 поена, док је Отуру убацио 17. У пораженом тиму Фенербахчеа је Биберовић био расположен, убацио је 19 поена, а Марко Гудурић је имао 13 поена и пет асистенција.
Била је ово борба за прво место пред плеј-оф и предност домаћег терена, до ког је, готово извесно, дошао тим Томислава Мијатовића.
"Пивари" сада имају скор 23-3 уз бољи међусобни однос са Фенером који је други са 21-4.
БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Opera у Сиднеју је направљена од пореза на коцкање
Препоручујемо
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ - НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Типов" тикет за петак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
24. 10. 2025. у 08:06
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)