ЛЕПА ВЕСТ ЗА КРАЈ: Утешна награда за кошаркаша Партизана у последњем колу Евролиге
Кошаркаш Партизана Џејмс Нанели, Костас Слукас из Панатаинаикоса и Маркус Хауард из Басконије равноправно су поделили награду за најкориснијег играча (МВП) 34. кола Евролиге, саопштено је данас на сајту такмичења.
ФОТО: М. Вукадиновић
Сва тројица кошаркаша су у мечевима последњег кола регуларног тока Евролиге имали индекс корисности 27.
Нанели је у победи Партизана над Валенсијом постигао 19 поена (4/4 двојке, 2/4 тројке, 4/4 слободна бацања) и имао четири асистенције и два скока. Американцу је ово други пут да добија награду за најкориснијег играча кола, претходно му је то успело у Макабију у сезони 2021/22.
Хауард је је победи Басконије на гостовању Виртусу (95:91) постигао 34 поена уз шут из игре 6/9 за два, 5/13 за три и 7/8 слободна бацања. Уз то је имао и три асистенције.
Слукас је у победи Панатинаикоса над Албом (84:75) уписао 16 поена (2/3 за два, 3/3 за три и 3/4 са линије пенала) и имао седам асистенција и четири скока.
БОНУС ВИДЕО: Кошаркашице Меге освојиле Куп победом над Партизаном
Препоручујемо
ПРАВА ФОРМА У ПРАВИ ЧАС! Јовић поново доминирао и приближио Мајами плеј-офу
13. 04. 2024. у 07:37
КАКВА ШТЕТА: Јокић трагичар у поразу Денвера! Закомпликовала се борба за прво место!
13. 04. 2024. у 07:03
САД ЋЕ СЕ СВИ ЗАМИСЛИТИ: Ево шта је Јовић рекао о важности репрезентације
13. 04. 2024. у 09:39
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)